Ezt olvasta már?


Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

Dzunics szerint fegyelmezettebb játékra lesz szüksége az Albának.

Csütörtökön este folytatódik az Alba-Falco elődöntőbeli párharc. Az első mérkőzést 90-88-ra nyerte meg Szrecsko Szekulovics együttese, mint ismert, Darrin Govens 0.9 másodperccel a végső dudaszó előtt dobott egy duplát, amire már nem volt válasza a Fehérvárnak.

A két csapat ötször találkozott egymással az idei szezonban, valahányszor a hazai csapat nyert, így talán kijelenthető, hogy az Alba a mérkőzés esélyese.

Braniszlav Dzunics, az Alba Fehérvár vezetőedzője: Az volt a célunk, hogy kevesebb hibával játsszunk támadásban Szombathelyen, továbbá kevesebb gyorsindításos gólt akartunk engedélyezni ellenfelünknek, ez nem teljesen sikerült. Azt gondolom, hogy elsősorban erre kell koncentrálnunk, ezt kell megvalósítanunk, hogy legyen esélyünk a győzelemre. Ugyanúgy készülünk erre a találkozóra is, mint az elsőre, szeretnénk lecsökkenteni a hibáinkat. Fegyelmezettebben kell játszanunk, nem szabad könnyű kosarakat engednünk a Falcónak. Nem lesz hiányzónk, mindenki hadra fogható.

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Az első találkozó első félidejében nagyszerűen játszottunk. A kulcs az lehet, hogy holnap is hasonlóan menjen a csapatnak, de ne csak húsz, hanem negyven percen keresztül. A harmadik negyedben fordított az Alba, egállal mentünk bele a végjátékba, de sikerült nyernünk. A meccs első felében keményen védekeztünk, illetve jók voltak a támadásaink. Az Alba erős csapat, nehéz elleni játszani. Nincs sérültünk, mindenkire számíthatok.

Túl sok volt a színdarab, az utózönge a legutóbbi meccsen

A mérkőzés esélyeit Déri Csaba, a Dombóvár, a Nyíregyháza, a Körmend, a Falco és a BC Mures korábbi vezetőedzője, az MBK Ruzomberok és a BC Sepsi női csapataival bajnoki és kupaezüstöt nyerő szakember latolgatta a BB1.hu-nak:

- Play off van, a legjobb négy folytatja már csak a játékot. Megnéztem a tévében az első felvonást, illetve visszanéztem még egyszer, amikor erre a meccsre felkészültem. Elolvastam a nyilatkozatokat, a kommenteket, elég pikánsra sikeredett ez a hétfői mérkőzés... Több dologban szeretnék szólni, és velős véleményt mondani.

A szakmai részről annyit, hogy nálam mindkét csapat bajnokesélyes, nagyon tetszik, hogy mindkét edző engedi játszani a játékosokat. Élmény nézni mindkét csapatot, rendkívül látványosan kosárlabdáznak. Akár egy elhúzódó, ötmeccses elődöntőre is számíthatunk, ahol az lesz a döntő, hogy ki mennyire játszik kollektívan.

A Falco nagyon erős csapat, különösen erős a hazai pályája. Nagyon egyszerű, relatív kevés játékot játszik, viszont nagyon szervezett és borzasztóan erős a kontrája. Nagyon jó játékosállománnyal rendelkezik, félelmetesen jó a támadórepertoárja, a külső-belső játék egyensúlyát nagyon jól megtalálta. Amikor legalább három-négy passzig játszanak, akkor majdhogynem lehetetlen levédeni Govenséket. Az Alba gyűrű alatti tömörülő védekezését, ha a Falco türelemmel játszik, akár idegenben is folyamatosan meg tudja bontani, szét tudja zilálni. Azzal, hogy ilyen erősen védi a festéket a Fehérvár, deficit keletkezik a külső emberek elosztásánál, a szombathelyiek pedig tele vannak jó dobókkal.

Az Alba is iszonyatosan jó képességű támadócsapat, erős elsőszándékú indítása van, sok játékkal rendelkezik, csak sokszor gyorsan fel is bontják azokat. A bajnok remekül használta ki, amikor a Falco nem játszott kollektíven. Például Taylornak szinte semmi pick and roll védekezése nem volt, ilyenkor vagy a labdavezető ember vitte végig az akciót, vagy a párhuzamosan őt követő leszedte a támadót, és befejezte a könnyű leosztásokat. Taylor védekezésének nagyon fel kell javulnia, egyébként támadásban nekem tetszik, ahogy egyre jobban magára talál az amerikai.

A szakmáról ennyit, most térjünk rá a főszereplők felelősségére. Kezdjük azzal, hogy a klubvezetőknek egyértelműen meg kell követelniük az edzőiktől és a játékosaiktól, hogy csak a kosárlabdával foglalkozzanak, semmi mással. Ez persze nemcsak az Albára és a Falcóra vonatkozik, hanem az összes többi klubra. A play offban már iszonyatosan nagy befektetések, több százmilliót érő cégek harcolnak egymással. Ezek a klubok nagyon komoly gazdasági és politikai tőkével rendelkeznek, városok, szponzorok állnak mögöttük, a klubvezetőknek meg kell tudniuk követelni a normális viselkedést. A vezetőedzőknek pedig kell, hogy legyen olyan tekintélyük, hogy a pályán a rendet fent tudják tartani, a játékosaikat rá tudják szorítani arra, hogy a dolgukkal foglalkozzanak. Időnként minősíthetetlen viselkedési formákat látni a kispadokon, ezt is kordában kellene tudni tartani.

Nem akarok személyeskedni, de az a játékos, aki folyamatosan reklamál, magyarázkodik, „dobálja magát”, vihog, mindennel foglalkozik, csak nem a játékkal, biztos vagyok benne, hogy rengeteg erőt elveszít. Ideig-óráig lehet eredményes, de egy play off teljes megvívásához nem lehet elég. Az sem elfogadható, hogy egy vesztes meccs után a másik játékosokkal, a közönséggel vitatkozzon valaki, ez nem néz ki jól, ez sporthoz nem illő viselkedés, és természetes, hogy a közönségnek sem tetszik. Felhívnám a figyelmet arra, hogy ez közös felelősség. Lássa el mindenki a dolgát. Különösen vonatkozik ez a sztárjátékosokra, akiket kisgyerekek néznek, akikért a közönség kimegy. Sokkal profibb játékot, nyilatkozatokat és viselkedést várok el tőlük.

A játékvezetőkről is határozott véleményem van. Sok nemzetközi meccset láttam már életemben, egy játékvezetőnek ugyanúgy fel kell készülnie egy meccsre, mint a csapatoknak. Tehát, ha valaki elmegy egy Alba-Falco meccsre, nem árt, ha megnézi az utolsó két meccset, készülnie kell arra, hogy milyen elemek, milyen típusú szabálytalanságok fordulnak elő. Sajnos személyesen látom, hogy – tisztelet a kivételnek – a játékvezetők szinte az utolsó percben érkeznek meg a meccsekre. Látszik a felkészületlenség, úgy fújnak, mintha utcák-terek bajnoksága lenne, pedig itt már play off van. Sokkal komolyabb felkészülést várnék el tőlük és konzekvens bíráskodást. Megvan a megfelelő játékvezetői állomány, tíz-tizenöt magyar játékvezetőt fel tudnék sorolni, akik bármilyen nemzetközi meccset le tudnának vezetni. Ha ezek megfelelő felkészüléssel, jó fújással, ellenőrzéssel és konzekvens stílussal párosulnának, akkor gond nélkül lefújnák a mérkőzéseket. A játékvezetőknek megjelenéssel, testbeszéddel, viselkedéssel jelezniük kell, hogy határozottak, és hol van a határ. Nem szeretem, amikor a játékvezetők a meccsek előtt, után a játékosokkal, edzőkkel „bratyiznak”. Ez kellemetlen. Magyarázkodnak a játékosoknak, edzőknek, tapogatják őket, ilyet nagyon ritkán látni világszinten – NBA, Euroliga, stb – is. Arra kérném a Játékvezetői Bizottságot, ha valaki nem play off formában fúj, nem veszi komolyan, illetve sorozatban hibázik, vegye le és ne foglalkoztassa nyárig, már úgysincs sok meccs hátra a szezonból. A csapatok sem fogják a kadett játékosaikat használni, az MKOSZ se használja a gyenge, illetve rossz formában lévő, rossz hozzáállású bírókat.

Holnap Alba győzelmet várok. Nekem az az érzésem, hogy nem lesz meglepetés az első négy meccsen. Mindenki hozza a hazait, és egy ötödiken fog eldőlni a döntős kiléte. Nagyon tisztelem mindkét csapatot, edzőket, játékosokat, klubvezetőket, de túl sok volt a színdarab, az utózönge a legutóbbi meccsen. Ezeket a szereplőknek meg kell tudniuk állítani.

 

forrás: bb1.hu







0
0

hírek innen, onnan

Xabi Alonso kérésére 55 millió eurós sztárt igazolt a Chelsea

Pénteken esik át az orvosi vizsgálaton.

Nem erre számított Alekosz, záporoztak a politikai beszólások

Alekosz humorosnak szánt bejegyzése alatt pillanatok alatt politikai kommentháború robbant ki.

Kimondták, Magyarország is elég jól járhat más országok uniós forrásaival: itt a matek, ami mindent megváltoztat

Az Európai Bizottság friss elemzése alapján az uniós helyreállítási alap digitális beruházásai a vártnál jóval nagyobb, mintegy...

Széphalmi Juliska a Sánta Lacival való válásáról: "Sokáig sem ő, sem én nem igazán tudtunk továbblépni"

Széphalmi Juliska és Sánta Laci – a Madách Színház egykori sztárpárja –, akik 2018-ban még házaspárként szerepeltek a Nyerő Páros...

Megvan, hogy kik próbálhatják ki díjmentesen az új MOL Bubit

Azok kapnak ingyenes próbalehetőséget a részben elektrifikált új flotta kipróbálásra, akik a BudapestGO alkalmazásban jelenleg...

Felújítanád a kertet? A lakberendezők szerint ezt az 5 ötletet bánják meg a legtöbben

Egy új burkolat, látványos tűzrakó, kerti tó vagy kültéri konyha könnyen szerelem lehet első látásra. A kert felújításánál azonban...

Elkésett a tunéziai csapatkapitány a második félidőről

Nem elég, hogy az egész mezőny leggyengébb csapata volt a tunéziai, a búcsúmeccsükön még egy bizarr incidenssel is észrevétették magukat.

4000 órás képzést kaptak a Paks II. Atomerőmű szakemberei

Négyezerórás oroszországi képzésük zárásaként 2026. június 26-án sikeres vizsgát tettek azok a magyar instruktorok, akik a Paks II....

„Részletesen emlékszik az egészre” – felébredt a kómából a sydney-i cápatámadás túlélője, az egyik karját amputálni kellett

A 34 éves Leah Stewart már nincs kritikus állapotban, és kommunikál a családjával a sydney-i kórházban. A tanárnő egyik karját...

44 fokos forróság és csatornában fürdőző párizsiak: képeken a hőkupola fogságába esett Európa

Brutális hőhullám tarolja le Európát, sorra dőlnek meg a történelmi melegrekordok. Mutatjuk képeken, hogyan próbáljuk átvészelni a...

Súlyos baleset az M1-esen – lángokba borult egy autó

Teljes terjedelmében kigyulladt egy személyautó péntek délután az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, Kocs közelében.

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n

Két rangadót is rendeznek a futball-vb-n. Mutatjuk a napi programot.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

0