Ezt olvasta már?


Férfi kézilabda NB I - A Veszprém nyerte a bajnoki címet

Ilic Zoran, a Veszprém magyar válogatott jobbátlövője szerint jobban akarták a bajnoki címet, mint a Szeged, ez is hozzájárult, hogy négy év után ismét a bakonyiak lettek a szezon legjobbjai a férfi kézilabda NB I-ben.

"A pénteki vesztes meccsből nagyon sokat tanultunk. Hétfőn megmutattuk, hogy jobban akarunk, és ma is megmutattuk, hogy mi akarjuk jobban a bajnoki címet" - nyilatkozta az MTI-nek a lefújás és az ünneplés után, pénteken késő este Ilic Zoran.

A finálé első és második meccsén hazai siker született: múlt pénteken a Szeged 31-25-re, hétfőn a Veszprém 34-27-re nyert. A harmadik, utolsó találkozón a dunántúliak pénteken 31-27-re győztek, így az ő 2-1-es sikerükkel zárult a párharc.

"Voltak nehéz időszakok a meccsen, de ezeket meg tudtuk oldani. Vladimir Cupara védéseinek és a jó védekezésnek köszönhetően megfordítottuk a mérkőzést. Nagyon jó érzés magyar bajnokként távozni" - fogalmazott Ilic.

Hozzátette, szerinte a második félidőben a Szeged némileg elfáradt, apró hibákat követett el, és ezeket is ki tudták használni. Bodó Richárd például lövéseket rontott, ezekből könnyű gólokat lőttek a vendégek, ez fordította át a meccset.

A házigazdák a második félidő elején már négy góllal vezettek, 15 perccel később viszont már a vendégek voltak négytalálatos előnyben.

Ilicnek a döntő első meccsén kapura lövése sem volt, a második találkozón viszont abszolút nyerőembernek bizonyult, hiszen mind a hét kísérlete eredményes volt, a harmadik mérkőzésen pedig egyszer talált be. Mint elmondta, nagyon sokat dolgozott azon, hogy ilyen szintre felépítse magát. Plusz erőt és önbizalmat adott neki, hogy José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány megbízott benne, kivitte a januári világbajnokságra, és a fontos összecsapásokon is játékperceket kapott.

A klubcsapatában az egyiptomi Omar Jahja súlyos térdsérülése miatt hónapokig nem volt rajta kívül másik jobbátlövő, hiszen a francia Nedim Remili későn érkezett, és a Bajnokok Ligája-csoportmeccseken nem játszhatott.

"Ezt próbáltam kihasználni és felépíteni magamat, ennek köszönhetően a vezetőedzőnk megbízott bennem, ezért kaptam ennyi játéklehetőséget a döntőben" - magyarázta a 21 éves, 13-szoros válogatott Ilic.

Februárban derült ki, hogy a jobbátlövő távozik Veszprémből és a német élvonalbeli HSV Hamburg csapatához igazol. A bajnoki cím megnyerése után elmondta, egy picit sajnálja, de érzése szerint jó úton halad, és még többet kell fejlődnie.

"Jövőre nem kapnék ennyi játékpercet, ezért a karrierem szempontjából muszáj volt úgy döntenem, hogy elmegyek egy jó csapatba, ahol biztos játékperceket kapok. Hamburg ilyen szempontból megfelelő lesz. Nagyon várom, szerintem ott minden meccs ilyen lesz, és biztosan sokat fogok fejlődni" - nyilatkozta.

A szegedi Bodó Richárd emlékeztetett a hétfői mérkőzés utáni nyilatkozatára, amelyben elmondta, hogy harminc, negyven vagy ötven perc nem lesz elég pénteken, mert a Veszprém ellen csak folyamatos jó játékkal lehet nyerni, ennek ellenére megint volt egy holtpontjuk.

"Mindegy, hogy ki hibázott, hogy támadásban vagy védekezésben rontottunk. A Veszprém kihasználta, és ennek köszönhetően nyerni tudott. Nagyon rosszul kezdtünk, utána szinte sort cseréltünk, vissza tudtunk jönni, majd jött a második félidő eleje. Néggyel is vezettünk, aztán jöttek a hibák, amitől a Veszprém lendületbe került" - magyarázta az MTI-nek adott nyilatkozatában a válogatott balátlövő.

Hozzátette, a második felvonásban próbálkoztak a létszámfölényes támadójátékkal, de talán hamarabb kellett volna hozzányúlni, másrészt egy-két eladott labda miatt nem jártak sikerrel.

Bánhidi Bence szerint ezúttal egyik csapat sem produkált újdonságokat, bár mindkét részről voltak apróságok. Hozzátette, ameddig négy góllal vezettek, jól működött minden, a kezükben volt a mérkőzés, de belevitték magukat butaságokba, kidobálták a labdát a lelátóra, belehergelték magukat abba, hogy hirtelen legyen öt-hat találat a különbség, de ez nem jött össze.

"Amikor a Veszprém átvette a vezetést, egy kicsit összeomlottunk fejben, nem úgy jöttek a lövések, belehibáztunk, futottunk az eredmény után és ez nagyon sokat kivett belőlünk" - vélekedett a válogatott beálló.

MTI







0
0

hírek innen, onnan

Óriási gabonatűz Vasban: a traktorok is harcba szálltak

Rekordmeleg, erős szél és hirtelen irányt váltó lángok nehezítették a tűzoltást Vasban. A mezőgazdasági gépkezelők, önkéntesek és...

Ha ilyent vettél, ne edd meg, fémdarabok lehetnek benne.

A Ferrero Magyarország Kft. és a Nébih visszahívást rendelt el a Nutella Muffin egyik tételére, mert fémdarab kerülhetett a termékbe....

Nekiment a 26-os busznak az Árpád hídnál, és még neki állt feljebb

Hogy megmutassa, ki a Jani, a Škodával utána nagy felindultságában még a busz elé is bevágott.

Élve mentettek ki egy csecsemőt a romok alól Venezuelában - videó

Élve mentettek ki egy csecsemőt egy összeomlott épület romjai alól Venezuelában, ahol a mentőalakulatok továbbra is több ezer eltűnt...

A Hungo egyelőre nem indul Venezuelába a földrengés után

A Hungo szerint a nagy távolság és a kritikus kiérkezési idő miatt várhatóan nem indul magyar kutató-mentő csapat Venezuelába, ahol...

Olaszországban a korrupciós ügyek elleni nyomozások az ottani pártrendszer összeomlásához, a volt miniszterelnök elmeneküléséhez vezettek

Stefano Bottoni szerint Szicíliában az állammal szemben szerveződött meg a maffia, itthon viszont az állam állt a korrupciós szisztémák...

Ezt a 3 kérdést mindenképp tedd fel az állásinterjú végén – tesztelheted vele a céges kultúrát

Ha jól tesszük fel a kérdéseinket, sokkal többet megtudhatunk a vállalatról, mint amit elsőre gondolnánk.

Szombaton megbénul Budapest belvárosa a Pride miatt, lezárják az Andrássy utat is

A Budapest Pride felvonulás és egy esti demonstráció miatt forgalomkorlátozások lépnek életbe szombaton a főváros belső kerületeiben. A...

A legfőbb ügyész nyerésre áll Magyar Péterrel szemben

Pillanatnyi állás szerint a legfőbb ügyész hivatalban maradhat, ha az ügyészség elsősorban Orbán Viktor felelősségét fogja vizsgálni...

Lehetett volna 50 éve olyan hőhullám, mint most? Megválaszolták a gyakori vitakérdést

Az Európát sújtó júniusi hőhullám gyakorlatilag lehetetlen lett volna 1976-ban – erre a megállapításra jutott a World Weather...

Új vezetőt keres a mentőszolgálat, kiírták a pályázatot

Megjelent az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatói pályázata, a tisztséget határozatlan időre, az egészségügyi szolgálati...

Windows 10-et használsz? Itt a rendkívüli közlemény a Microsoft-tól

A Microsoft újabb könnyítést jelentett be azoknak a felhasználóknak, akik továbbra is Windows 10-et használnak.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

blogmorzsák

Meddig menthető egy kapcsolat?

A dilemma felőrli az embert.

Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon

És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

0