Ezt olvasta már?


Hamarosan alkotmányos joggá válhat a készpénzhasználat

Megszavazták a készpénzhasználat alkotmányos védelmét az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában -számol be Novák Előd közleményében.

 

“Megszavazták a Mi Hazánk Alaptörvény-módosító javaslatának tárgysorozatba-vételét a készpénzhasználat alkotmányos védelméről ma az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában, de a plenáris ülésen való támogatása csak a választások után derül ki” – figyelmeztet a képviselő.

“Tavaly az országgyűlési választási rendszer arányosabbá tételéről szóló határozati javaslatunkat is csak bizottsági szinten támogatták, a zárószavazáson nem, így a készpénzvédelem is bizonytalan még, de a a Mi Hazánk sikernek tekinti különösen a februári bizottsági leszavazás utáni mostani kormánypárti meghátrálást” – egészíti ki.

A Mi Hazánk álláspontja

„Valóban cél és szándék a készpénzforgalom visszaszorítása” – e szavakkal ismerte be Tállai András pénzügyminisztériumi államtitkár a kormány szándékait frakcióvezetőnk egyik tavalyi felszólalására válaszul. A Mi Hazánk Mozgalom viszont azt szeretné, hogy Szlovákia és Ausztria példáját követve a készpénzhasználat legyen alkotmányos jog!

Mivel sajnos ebben az ügyben is tiltja az Alaptörvény a népszavazás tartását, petícióval kívántunk nyomást gyakorolni a kormányzatra, aláírásgyűjtést indítottunk és folytatunk a zárószavazásig a mihazank.hu/keszpenz oldalon online és országszerte a Mi Hazánk Mozgalom standjainál is, hogy az emberek adózott pénze felett ne vegye át a rendelkezést a kormány.

Alapvető szabadságjognak tekintjük a készpénzes fizetést, és bár támogatjuk a digitális fizetési lehetőségeket, de csak mint opciót.”

-fejti ki a nemzeti radikális párt alelnöke álláspontjukat a készpénzhasználatról.

A készpénzmentesség veszélyei és az Új Világrend

Novák kifejti aggályait is, mivel sok befolyásos szervezet erőlteti a készpénz betiltását, de ez nagyban sértené az emberek szabadságjogait. A következőképp fogalmaz:

“A készpénz már többször felmerült betiltásával újabb “összeesküvés-elmélet” válhat valóra, jelenleg Kína, az USA és az Európai Központi Bank foglalkozik leginkább az új világrendnek ezzel a fejlesztésével, a digitális pénzzel. A Covid-diktatúra alatt már tettek lépéseket a totális megfigyelés felé, most pedig a még szabadságjognak tekinthető készpénzhasználat betiltásával egy gombnyomással el is vehetnék a pénzét bárkinek.

Kínában rendszeresen fagyasztják be az állam ellenségeinek minősített személyek bankszámláit, sőt Kanadában is 2022 elején zárolt a kormány – bírósági végzés nélkül – több száz olyan bankszámlát, amit a Covid-diktatúra elleni kamionos tüntetések szervezőihez tudtak kapcsolni.

Egyes helyeken olyan súlyosan elterjedt a digitális fizetési mód kizárólagossága, hogy a bankkártya nélküli ember már szinte nem tekinthető a társadalom teljes jogú tagjának. Már csak néhány lépésre vagyunk attól, hogy pl. a kijárási korlátozást ötvözzék a lakóhely néhány km-es körzetén túl való fizetési tilalommal, vagy hogy ne vásárolhassunk akárhova vonatjegyet. Mindezek a veszélyek a készpénz megvédése esetén nem állnak fent.”

“A korrupció visszaszorítása álságos érv, hiszen a készpénz eltörlése legfeljebb a kis- és középvállalkozókat sújtaná, az igazán komoly visszaélések nem forintban, hanem dollárban vagy euróban folyhatnának ezután is, a politikusbűnözők legnagyobb örömére, offshore cégeken keresztül szintén, ahogy a törvényesített formájú gazdasági bűnözésnek is számtalan formáját látjuk, közbeszerzési eljárások keretében is.

Az EU-ban rekordnak számító magyar inflációs mutatók miatt sajnos egyre indokoltabb a havi 150 ezer forintos ingyenes készpénzfelvétel összegének megemelése is, a Mi Hazánk az átlagjövedelem készpénzben való banki kivételét ingyenes fogyasztói jogként deklarálná” – zárja le okfejtését Novák Előd.







0
0

hírek innen, onnan

Tisza-kormány: Magyar Péter az Eurogroup vezetőjével tartott közös sajtótájékoztatót, ahol az euró bevezetésének menetéről beszélt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba...

Miért alszunk rosszabbul nyáron? A hőség és a melatonin hatása az alvásra

Amikor a hőmérő harminc fok fölé kúszik, sokan tapasztaljuk, hogy nehezebben alszunk el, gyakrabban ébredünk fel, és reggel sem érezzük...

Megkérdeztünk egy szakembert, mit szól, hogy Schobert Norbert féreghajtóval egészíti ki a rákbeteg Rubint Réka kezelését – itt van, mit mondott

Schobert Norbert egy interjúban beszélt arról, hogy felesége, Rubint Réka daganatos betegségének kezelése mellett állatpatikában kapható...

Tolt egy ízirájdert: 177-tel tépett a 85 éves sofőr, mielőtt lekapcsolták a rendőrök

Egy 85 éves amerikai férfit állítottak meg a hatóságok, miután Nissan 350Z kabriójával 177 km/órás sebességgel haladt az autópályán,...

Alábecsüli a piac a közelgő veszélyt: olyasmi készülődik az agráriumban, amire kevesen számítanak

Akár novemberig is elhúzódhat a mezőgazdaságot sújtó jelenség.

Magyar Péter az euró bevezetéséről: Nincs ingyen ebéd

A miniszterelnök és a pénzügyminiszter az Eurócsoport elnökével tárgyalt. Felvázolták, milyen fiskális politikával futnak neki az euró...

Pontosít a Vidéki prókátor: az ukrán pénzszállítók védőjének nincs joga Orbán letartóztatását indítványozni

A jogász szerint a sajtóban megjelent hírek megfogalmazása félreértésre adhat alapot.

Nemcsak a kánikula miatt kell kerülni ma a napot

Nagyon magas UV-sugárzás várható minden régióban.

Az interneten terjed: Valóban lehűtheti a lakását egy fagyasztott vizespalack?

A közösségi médiát elárasztották a különféle házi praktikák, amelyek a nyári hőségriadók idején azonnali és olcsó enyhülést...

Kialakultak a Bajnokok Ligája csoportjai: kemény riválisok várnak a magyar csapatokra

A Veszprém megint farkasszemet nézhet a Füchse Berlinnel.

Orbán Anita bekeményített: 37 nagykövetet azonnal hazarendelt

A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői állomány átalakítását, ennek keretében 37 misszióvezetőt rendelnek haza –...

A 90-es évek barna szépsége volt: az Oscar-díjas színésznő 61 évesen elképesztően dögös

Marisa Tomei lehengerlő szépségével ma éppúgy leveszi az embereket a lábukról, mint a 90-es években.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett

A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

blogmorzsák

A pálos rend nyomában Északkelet-Magyarországon

Sudár Annamária írása a 2026. június 3. és 5. között Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen megrendezett pálos konferenciáról

Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon

És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

0