Ezt olvasta már?


Hosszú Katinka összefogásra hívja az úszókat a FINA ellen

Hosszú Katinka nyílt levélben kérte az úszókat, hogy közösen lépjenek fel a nemzetközi szövetségben (FINA) szerinte uralkodó káosz ellen.

A háromszoros olimpiai bajnok sportoló a közösségi oldalán tette közé szerda reggel írását, amelyben elsősorban azt nehezményezi, hogy a FINA úgy dönt szabályváltozásokról, hogy nem kérdezi meg előtte a versenyzőket, sőt olyan újításokat vezet be, amelyekkel korlátozza legjobbjait. Hosszú szerint a világkupákat érintő módosítások hosszú távon megfojtják azt a versenysorozatot, amely néhány év alatt a sportág legfontosabb szériája lehetne.

A FINA május végén jelentette be a vk-kat érintő módosításokat, amelyek egyik legfontosabb eleme, hogy egy versenyző egy viadalon legfeljebb négy egyéni számban indulhat. Korábban előfordult, hogy Hosszú - az elmúlt öt év összetett győztese - egy állomáson tíz vagy még több számban is résztvevő volt.

"Mindenki azt gondolja, hogy az új szabályok Hosszú Katinka ellen születtek. Ez részben igaz, hiszen becsaptak" - olvasható a levélben.

Az ötszörös világbajnok magyar úszó azt is megjegyzi, hogy a szövetség olyan előnyöket is ad neki, amelyekből ő nem kér. Mert nem akar például selejtező nélkül döntőzni a világkupa-állomásokon. Szerinte ugyanis kifejezetten káros, hogy az előző világversenyek érmesei automatikusan szerepelhetnek majd a finálékban, mert így a fiataloknak esélyük sincs bizonyítani a nagyok ellen, és éveket kell várniuk, amíg "kikopnak" előlük.

Szintén hibának tartja, hogy nem minden számot rendeznének majd meg minden versenyen, ami azt eredményezheti, hogy például egy német sztárúszó nem indulhat Berlinben, mert az ő száma ott nem lesz a programban.

Hosszú úgy véli, ezekkel mind ártanak a versenyzőknek, a viadalok szervezőinek és a sportágnak, ő ezeket nem hajlandó támogatni.

"Melyik az a sportág, amelynek a vezetése ráragasztja az innovatív jelzőt egy szabályrendszerre, amellyel legismertebb arcainak szereplését korlátozza?" - tette fel a kérdést Hosszú, aki szerint mindez olyan, mintha az NBA-ben hoznának egy szabályt, hogy LeBron James jövőre semmiképpen ne szerepelhessen sorozatban nyolcadszor a nagydöntőben vagy a teniszezőknél Rafael Nadalt és Roger Federert arra figyelmeztetnék, hogy az ő idejük már lejárt.

Hosszú Katinka úgy véli, a szabályváltozásokkal a FINA-nak az a célja, hogy a világkupával szemben megőrizzék a szövetség vezetőinek fontos világ- és Európa-bajnokság státuszát, egyúttal értetlenségét fejezi ki, "miért nem részesülnek a versenyzők a sportág legjövedelmezőbb eseményeiből?" Ehhez pedig az úszók fő pénzkereseti és kitörési lehetőségének számító vk-t lerombolja a szövetség, amelynek elöljárói tudják, hogy elveszíthetik hatalmukat, ha "néhány versenyzőjük túlnő rajtuk" - fogalmazott.

"Hiszem, hogy az úszósport igenis profi szintre emelhető, de ehhez a +mindenki legyen egyenlő, de az egyenlők között legyenek egyenlőbbek+ múlt századi gondolkodásmódjával szakítanunk kell! A FINA vezetői már döntöttek: nem hajlandóak egyenrangú tárgyalópartnerként kezelni minket, a versenyzőket, sőt olyan szabályokat hoznak, amelyekkel szándékosan korlátozzák a lehetőségeinket" - írta Hosszú azt hangsúlyozva, hogy a FINA vezetői a sportág és a versenyzők érdekei helyett kizárólag saját üzleti érdekeiket tartják szem előtt, s ma is úgy működtetik a sportágat, mint 1989-ben.

Hosszú kiemelte, 28 évesen már kevesebb van előtte a pályafutásából, mint mögötte, így "homokba dughatná a fejét", de ő nem saját maga miatt írta ezeket a sorokat, hanem a mostani fiatal úszókért.

Az Iron Ladynek becézett sportoló nem érti, miért nem tudhatják az úszók, hogy például a világbajnokságok televíziós bevételei mekkorák, ebből mekkora a FINA haszna és miért nem részesülnek ebből a sportolók.

"Nem túlzás kijelenteni, hogy a FINA-ban káosz uralkodik. Átláthatatlan pénzügyek, ötletszerűen módosított szabályok, jövőkép nélküli vezetők. Elsőre talán ijesztőnek tűnik, de eljött az idő, hogy mi, versenyzők, tegyünk az úszás jövőjéért!" - jelentette ki Hosszú Katinka, aki szerint az, hogy az NBA bevételeinek 51 százalékát fordítják a kosarasok fizetéseire, valamint például a teniszezőknél működő profi és jövedelmező modell annak köszönhető, hogy az adott sportágak játékosai, versenyzői összefogtak és közösen léptek fel a saját érdekükben.

"A lehetőség adott. Hogy elszánjuk-e magunkat, csak rajtunk múlik. Szerencsére a feladatunk ugyanaz, mint bármelyik úszódöntőn, amikor meghalljuk a rajtjelet: egyszerre elindulni. Csak most nem egymás ellen, hanem egymásért" - zárul a nyílt levél.

 







0
0

hírek innen, onnan

A kormány döntött a pedagógusok béremeléséről, ennyivel nő a fizetésük

Tegnap megjelent a Magyar Közlönyben a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet. A dokumentum szerint a kormány célja, hogy a...

Reagált a vadász szervezet a Nimród magazin leváltott főszerkesztője, Kovács Zoltán posztjára

A leváltott főszerkesztő az emberi gonoszságról írt, a Nimród magazin megosztotta.

Kánikula: dr. Zacher Gábor szerint ezt érdemes inni víz helyett a hétvégén

A hőkupola komoly egészségügyi kockázatokat hordoz, és erre dr. Zacher Gábor is figyelmeztet mindenkit.

Egy kisrepülő csapódott Peking legmagasabb felhőkarcolójába

A gép jócskán eltért az eredeti útvonalától.

Jön a plakátmentesebb Budapest: tömegesen szűnhetnek meg a hirdetőfelületek

A főváros új rendelete alapján akár 10 ezer plakáthely is megszűnhet Budapesten, miközben az óriásplakátok és reklámhálók...

Több mint 4 százalékkal nőttek a Kia eladásai

A Kia Corp. eladásai több mint négy százalékkal nőttek a január-májusi időszakban, miközben a globális autókereslet mintegy 5...

Félórányira a határtól egy csodás barokk kastélykert, különleges vizes játszótér és családi programok várnak

Az ausztria Schloss Hof kastély és parkja megér egy egész napot. Igazi gyerekbarát hely, ahol minden korosztály jól érezheti magát. A...

Eltörölné a Tisza-kormány a Budapestnek szánt segélyhiteltörvényt

Hatályon kívül helyezné a kormány azt a tavaly decemberben elfogadott törvényt, amely a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését...

Megszavazták a közterületi reklámok tilalmát, a taxizás drágulni fog Budapesten

Támogató hangulatban voltak ma fővárosi képviselők. Megszavazták az e-rollerek korlátozását, a köztéri reklámok többségének...

Nem volt még elég? Keményvonalas oroszok szóltak be Putyinnak, még durvább csapásokat követelnek Ukrajna ellen

A nacionalista körök szerint az Egyesült Államok közvetítésével zajló béketárgyalások zsákutcába jutottak, a Kreml azonban egyelőre...

Már most brutális a dugó a Balaton felé: rengetegen rostokolnak a hőségben

Az Útinform tájékoztatása szerint a legforgalmasabb autópályákon és több főúton is fennakadásokra kell számítani.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

0