Ezt olvasta már?


Két NB I-es edző alatt is megingott a kispad

A rossz tavaszi rajt miatt a diósgyőri Horváth Ferenc és a debreceni Leonel Pontes is aggódhat a jövője miatt, ráadásul a két gárda a hét végén egymás ellen játszik. (Pécsi Napilap)

A boon.hu szurkolói berkekből származó információra hivatkozva azt írja, inog a kispad Horváth Ferenc alatt. Elképzelhető, hogy már el is dőlt a szakvezető sorsa, de az is lehet, hogy a tréner ultimátumot kapott, miszerint a következő két bajnoki találkozón legalább négy pontot kell szereznie a DVTK-nak.

A Diósgyőr a válogatott mérkőzések miatti szünetig a Debrecennel és a Videotonnal csap össze az NB I-ben – mindkettővel idegenben. A Magyar Kupában szerdán a Ceglédet látja vendégül, miután az első mérkőzésen 1–0-s előnyre tett szert.

A regionális portál úgy értesült, a miskolci klubvezetőség szétnéz az elérhető edzők között (itthon és külföldön egyaránt).

A DVTK nem kezdte jól a tavaszt a bajnokságban: a Mezőkövesd vendégeként 3–0-ra kikapott, majd ugyancsak Mezőkövesden pályaválasztóként az MTK-tól 3–2-es vereséget szenvedett.

A korábban Szigetszentmiklóson, Kecskeméten, Pakson, Győrben és Székesfehérváron is dolgozó 43 esztendős vezetőedző 2016 júniusában vette át a DVTK irányítását Egervári Sándortól.

A bajnokságban hétvégén a szintén kiesés elől menekülő Diósgyőr, egy hétre rá pedig a Paks látogat a Nagyerdei Stadionba. Megkockáztatható, ha ezen a két mérkőzésen nem gyűjt hat pontot a Debrecen, Leonel Pontes könnyen kispad nélkül találhatja magát.

„Tudjuk, hogy nehéz helyzetben van a csapat – mondta Róka Géza, a Debrecen klubigazgatója a Nemzeti Sportnak. – Bízunk a szakmai stábban, és reménykedünk benne, hogy a Diósgyőr elleni hétvégi bajnokin eredményes taktikát dolgoz ki. Kétségtelen, fontos kilencven perc elé nézünk, a DVTK ellen muszáj győznünk.”

Ha a vezetők lépni szeretnének, és nem jön össze az áhított hat pont, keresve sem találhatnának jobb időpontot a váltásra, mint a Paks elleni meccs utánit. A bajnokságban a válogatott portugálok elleni világbajnoki selejtezője miatt hosszú szünet következik, lehetne rendezni a sorokat, lenne idő bemutatni az új vezetőedzőt, hacsak nem Herczeg András lesz ismét a beugró. A korábbi sikeredzőnél senki sem ismeri jobban a debreceni körülményeket, a tréner legutóbb is, Kondás Elemér távozása után bizonyította, nem esett ki az NB I ritmusából, két meccsen hat pontot gyűjtött az addig botladozó Lokival.

Fontos két hét előtt áll a debreceni csapat – Leonel Pontes legalábbis biztosan.

Forrás: nso.hu







0
0

hírek innen, onnan

Nem ment könnyen, de drágulni fog a taxizás Budapesten

Módosította a Fővárosi Közgyűlés a taxirendeletet, a drasztikusabb áremelés így sem ment át a rostán.

Egyszerre pátoszos és jópofa a Citroën újdonsága

Expedíciós tanulmányautót építettek a Francia Haditengerészet alapításának 400. évfordulójára.

Ez az a gyümölcs, ami jobbat tesz az emésztésednek, mint bármelyik gyógyszer

Létezik egy őshonos, vadon termő gyümölcs, amely évszázadok óta a kicsattanó egészség szimbóluma, a modern világ mégis szinte...

Az áramfogyasztás csökkentését kéri az esti órákban a gazdasági és energetikai miniszter

A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és...

Magyar Péter elindította a nemzeti összefogást, felcsapott időjósnak a kormányfő - Időjárás-előrejelzés

Magyarország miniszterelnöke egyetlen üzenettel küldte a magyarokat hétvégére.

Ölbe tett kézzel, sztrádatempóban száguldottunk a Fordokkal a Balatonra

Még 2023 végén történt, hogy Dr. Szalay Zsolt, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépjárműtechnológia Tanszékének...

Megtörtént, amire sokan vártak: aláírta Sulyok Tamás

Újabb lépés történt az uniós pénzek felé vezető úton: a parlament elfogadta, az államfő pedig már alá is írta a szükséges...

Ursula von der Leyen a Dél-Kaukázusban keresi az EU újabb szövetségeseit

Az Európai Bizottságot vezető Ursula von der Leyen jövő héten egymás után látogat el Azerbajdzsánba és Örményországba, miután a két...

Átment a közgyűlésen a taxirendelet módosítása, van költségvetése a fővárosnak, gyűlöletkeltő reklámok viszont nem lehetnek többet

Nagyobb adok-kapok nélkül, de azért nem zökkenőmentesen zajlott a Fővárosi Közgyűlés nyár előtti utolsó ülése..

Sztárparádé: Brad Pitt, Paris Hilton és Jessica Alba is ott volt az amerikaiak vb-meccsén – fotók

Nemcsak a pályán, hanem a lelátón is akadt bőven látnivaló a Törökország–Egyesült Államok világbajnoki mérkőzésen, amelyre...

A házfal mellett semmi sem marad meg? Ez a 7 növény még a perzselő hőséget is kibírja

A ház déli vagy nyugati fala mellett kertészkedni sokszor reménytelen vállalkozásnak tűnik. A falak napközben elnyelik a hőt, estére...

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

0