Kétgólos győzelemmel csoportelsők a brazilok, búcsúztak a szerbek
A brazil válogatott az E csoport élén zárt az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a 3., utolsó fordulóban szerdán 2-0-ra legyőzte az így búcsúzó szerb együttest.
Eredmény, E csoport, 3. forduló:
Brazília-Szerbia 2-0 (1-0)
Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, v.: Alireza Faghani (iráni)
gólszerzők: Paulinho (36.), Silva (68.)
sárga lap: Ljajic (33.), Matic (48.), Mitrovic (70.)
Brazília:
Alisson - Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Filipe Luís, 10.) - Paulinho (Fernandinho, 66.), Casemiro - Willian, Philippe Coutinho (Renato Augusto, 79.), Neymar - Gabriel Jesus
Szerbia:
Vladimir Stojkovic - Antonio Rukavina, Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic, Aleksandar Kolarov - Nemanja Matic, Sergej Milinkovic-Savic - Dusan Tadic, Adem Ljajic (Andrija Zivkovic, 74.), Filip Kostic (Nemanja Radonjic, 82.) - Aleksandar Mitrovic (Luka Jovic, 89.)
I. félidő:
36. perc: Egy hosszú ívelést követően Paulinho 12 méterről a kilépő kapus fölött a hálóba emelte a labdát (1-0).
II. félidő:
68. perc: Bal oldali szögletre érkezett jó ütemben Thiago Silva, és négy méterről a rövid kapufa mellé fejelt (2-0).
Sérüléssel indult a mérkőzés, korán elvesztette a balhátvéd Marcelót a brazil válogatott. A találkozón mindkét félnek a három pont megszerzése jelentette volna a biztos továbbjutást, ehhez bő fél óra meddő mezőnyfölény után Paulinho találatával a brazilok kerültek közelebb. A kevés kísérlet mellett - négy brazil és három szerb kapura tartó lövés - a dél-amerikaiak enyhe dominanciája mutatkozott a labdatartásban, 58 százalékban volt a labda a szövetségi kapitány Tite együttesénél az első félidőben.
A második játékrészben is a brazilok akarata érvényesült, s ez egyre inkább megmutatkozott helyzetekben is. Egy szöglet után kétgólosra növelték előnyüket, ezt követően pedig még inkább a szerbek térfelén zajlott a játék, s a brazil válogatott többször kapuja elé szorította ellenfelét.
A selecao sikerével a csoport élén zárt, így hétfőn Szamarában Mexikóval találkozik. A szerbek búcsúztak az oroszországi tornától.
A svájciak kedden 16 órakor, Szentpéterváron a svéd válogatottal találkoznak a 16 között.
Eredmény, E csoport, 3. forduló:
Svájc-Costa Rica 2-2 (1-0)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző, v.: Clément Turpin (francia)
gólszerzők: Dzemaili (31.), Drmic (88.), illetve Waston (56.), Sommer (93., öngól)
sárga lap: Lichtsteiner (37.), Zakaria (75.), Schär (83.) illetve Gamboa (11.), Campbell (29.), Waston (89.)
Svájc:
Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Valon Behrami (Denis Zakaria, 60.), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri (Michael Lang, 81.), Blerim Dzemaili, Breel Embolo - Mario Gavranovic (Josip Drmic, 69.)
Costa Rica:
Keylor Navas - Cristian Gamboa (Ian Smith, 93.), Johnny Acosta, Giancarlo González, Kendall Waston, Bryan Oviedo - Daniel Colindres (Rodney Wallace, 81.), Celso Borges, David Guzman (Randall Azofeifa, 91.), Bryan Ruiz - Joel Campbell
I. félidő:
31. perc: Egy jobb szélen végigvezetett akció után Embolo fejelte vissza középre a beadást, a második hullámban érkező Dzemaili hat méterről bombázott a kapu közepébe (1-0).
II. félidő:
56. perc: Campbell jobb oldali szögleténél Waston ugrott a legmagasabbra, a labdát öt és fél méterről csúsztatta a hosszú alsó sarokba (1-1).
88. perc: Zakaria iramodott meg a jobb szélen, laposan passzolt középre a szintén csereként beállt Drmicnek, aki futtából, 14 méterről az ellentétesen mozgó Navas mellett a hosszú sarokba lőtt (2-1).
92-93. perc: Campbell szlalomozott be a büntetőterületen belülre, Zakaria szabálytalankodott vele szemben, a megítélt tizenegyest Ruiz a keresztlécre lőtte, a labda azonban Sommer fejéről bepattant a kapuba (2-2).
A hatodik percben Yann Sommernek két hatalmas bravúrt is be kellett mutatnia ahhoz, hogy Svájc ne kerüljön hamar hátrányba, nem sokkal később a keresztléc mentette meg ettől az európaiakat. A svájciak először az első negyedóra végén veszélyeztettek, s fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását.
Fél órát követően első kapura lövésükből gólt szereztek, így ők mehettek előnnyel az öltözőbe.
A fordulás után tíz perccel egyenlített Costa Rica, Kendall Waston találata volt a közép-amerikai csapat első gólja a mostani vb-n. Az előző tornán negyeddöntős együttes 424 perc elteltével volt eredményes ismét világbajnokságon, az idei 32 résztvevő közül a Costa Rica-iak találtak be utolsóként.
Az utolsó negyed órára Svájc fokozta a tempót, ellenfele egyre jobban elfáradt, de annak ellenére, hogy az európaiak a csereként beállt Josip Drmic góljával másodszor is vezetéshez jutottak, Ruiz szerencsés büntetőjének - hivatalosan Sommer öngóljának - hála Costa Rica sem pont nélkül utazik haza.
hírek innen, onnan
Elfogadták a nyugdíj törvényt. Az özvegyi nyugdíjak így változnak
Jelentős változások érkeznek az özvegyi nyugdíj szabályaiban 2026-tól, miután a Magyarország 2026. évi költségvetésének...
Tizenhárom év kellett, hogy rájöjjenek, milyen jó ez a Brad Pitt-film
A 2013-as Z világháború mára késő esti kedvenccé vált, optimista hangvétele miatt.
Ez lehetett volna minden idők legőrültebb sci-fi vígjátéka
A nagyszabású MIB 23 terv végül a magas költségek miatt került le a napirendről.
Kidöntött egy víztornyot a szél Lengyeltótiban
Az útra dőlt a hatalmas szerkezet.
Durva vészjóslat a nyárra: „kiszáradhat” a Balaton széle – már most látszik a baj!
Komoly riadót fújnak a szakértők.
Elindult az eszközbeszerzési folyamat az Ózdi Kórházban a Health Bridge for Close Communities projekt keretében
Az Ózdi Kórház hivatalosan megkezdte az orvosi eszközök beszerzési folyamatát a Health Bridge for Close Communities projekt keretében,...
Két játékos még pályára sem lépett, de már elhagyta válogatott edzőtáborát - a részletek
A Magyar Labdarúgó-szövetség a hivatalos X-oldalán közölte, hogy Balogh Botond és Szalai Attila sérülés miatt elhagyta a válogatott...
Két játékos is távozott a válogatottól a Szlovénia ellen kiszenvedett siker után
A Magyar Labdarúgó-szövetség közösségi oldalán számolt be a döntésről.
Jön a 46 fokos hőség, nem tréfálnak a meteorológusok
2026 nyara minden idők legmelegebbje lehet Magyarországon.
Dietetikusok kiáltják: végre egy kenyér, ami nem ellenség, hanem gyógyszer a testnek
Hát ez hogy került elő annyi év után?
Ez a gyümölcs védi a szíved – de egy gyakori hiba lassan tönkreteszi az ereidet
Sokan tudják, hogy a gyümölcs egészséges, de nem mindegy, hogyan fogyasztod.
Két játékos még pályára sem lépett, de már elhagyta válogatott edzőtáborát
A Magyar Labdarúgó-szövetség a hivatalos X-oldalán közölte, hogy Balogh Botond és Szalai Attila sérülés miatt elhagyta a válogatott...
Sport
A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot
Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.
A magyar labdarúgó-válogatott legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a magyar és a szlovén labdarúgó-válogatott szombaton, 18 órától a Puskás Arénában.
A Real Madrid arra utasította Kylian Mbappét, hogy hazudjon
Továbbra sem csendesül a botrány Kylian Mbappé sérülése körül.
Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból
A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...
Őrizetbe vették Tiger Woodsot, miután balesetet okozott – Donald Trump is megszólalt
Ittas vezetés miatt emeltek vádat ellene.
Magyar klub 16 éves futballista eladásán ekkorát még nem kaszált
A Newcastle United még az utolsó pillanatokban is megpróbált közbelépni.
Két játékos is távozott a válogatottól a Szlovénia ellen kiszenvedett siker után
A Magyar Labdarúgó-szövetség közösségi oldalán számolt be a döntésről.
A nap, amikor Michael Jordan újra mindenkinek a fejébe döngölte, hogy ő a legnagyobb
A visszatérő Michael Jordan a világ leghíresebb arénájában emlékeztetett mindenkit, hogy hiába a kihagyás, még mindig ő a legnagyobb. Egy legendás teljesítményre emlékezünk vissza, amelynek ma van az évfordulója
Döntetlennel, mégis meggyőző különbséggel jutott a női kézi BL negyeddöntőjébe az FTC
Az idény végén visszavonuló Szikora Melinda védte a vendégek kapuját.
Az ETO szélsője lett a váratlan hős, az első lépés összejött Szoboszlaiék mestertervéből
A sors most kárpótolta a 2021 nyarán elvett, Portugália elleni Eb-gólért.
Marco Rossi tisztázott egy fatális félreértést, ami az ő szavaival inkább baromság volt
Schön Szabolcs a győztes gólja után könnyű szívvel tudott nevetni esetlenre sikerült gólörömén.
Tragikus félidő a magyar válogatottól, az Eb-részvételbe került az újabb bukás
Második mérkőzését is elveszítette a korosztályos nemzeti együttes.
Bulvár
Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna
A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.
A tüntetőkkel kétségbeesetten kiabáló miniszterelnök még Magyar Pétert is meglepte
Volt kihívójának egy Hitlerről készített film jutott eszébe, a vele közösen fagyizó elemző pedig arról írt, hogy Orbán nem jelenítette meg a nyugodt erőt és ha így folytatja, akkor nagyon nehéz dolguk lesz.
Titkolta leszbikus viszonyait az énekesnő: drogok és alkohol rabja lett emiatt
A legendás Dusty Springfield élete sokkal sötétebb volt, mint amit a nagyközönség gondolt róla. Titkolt szerelmi kapcsolatok, drog- és alkoholproblémák, mélyponton lévő depresszió – végül pedig csak a kórházi
Furcsa dolog történik a Földdel, és nincs rá magyarázat: megduplázódott a légkörbe csapódó, nagyobb meteorok száma
A statisztika magáért beszél, de mi állhat a háttérben?
Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel
A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,
Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak
Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.
A választások előtt 16 nappal hozott újabb vészhelyzeti rendeletet a kormány
Ezúttal útdíjmentességben és bírságkönnyítésben részesíti a mezőgazdasági szállításokat.
Ez a botrány végleg betehet az Orbán-kormánynak? Ez Viszont Privát Extra
A héten robbant a hír, miszerint a magyar titkosszolgálat megpróbálhatta bedönteni a legnagyobb ellenzéki párt informatikai rendszerét. A kormány tagad és most is Ukrajnát okolja, ugyanakkor az ügy megpecsételheti a
Beazonosították az Orbán ellen tüntetőket megfélemlítő fideszes csapat arcait
Van köztük volt küzdősportolóból sikeres vállalkozóvá lett férfi, miniszteri biztos és ex-kajakos realityszereplő sport-fotómodell is.
Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”
Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az
Piros figyelmeztetés jelenik meg sokak telefonján – ezt jelenti valójában
Új, figyelemfelkeltő jelzés jelenhet meg az androidos mobilokon, amely előre figyelmeztet a gyorsan merülő alkalmazásokra.
Tóth Gabi 1,3 milliós havi fizetése csak a jéghegy csúcsa, valójában ennyit kalapoztak ki a sztárok maguknak
Újabb döbbenetes számadat Tóth Gabi bevételéről, de más celebek is sok pénzt kaptak

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonyság a köbön: Kakaó, bábelőadás, ajándékok a rászoruló gyerekeknek
- 2018-ban így alakul a szombathelyi felnőtt háziorvosi rendelés!
- Halálozási hírek Szombathelyről
- Egész nap mérnek Vas megyében és Szombathelyen
- Egy ideig nem lesz víz Szombathely egy bizonyos részén
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre


