Óriási bravúr: nyert a Pécs Körmenden!
Horti Bálint nélkül kezdtük a meccset, az első félidőben Diggset kiállították, de így sikerült egy utolsó pillanatos kosárral legyőznünk a Körmendet.
Egis Körmend - Pécsi VSK-VEOLIA 79-80 (23-15, 24-25, 21-20, 11-20)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 18. forduló. Körmend, Városi Sportcsarnok, 1900 néző
Körmend: Turner 15, Takács K., Edwards 19, Varnado 20/3, Taylor 9. Csere: Durázi 4, Németh 4, Ferencz 5/3, Kastrati 3. Vezetőedző: Mathias Zollner. PVSK-Veolia: Ruják 10/6, Smith 23/12, Diggs 11/3, Budimir 14/6, Sulovics 6. Csere: Pongó M. 6, Csirics 10/6, Bíró L., Antóni. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Az ideálistól ugyan messze volt az, amilyen állapotban nekivághattunk a Körmend elleni meccsnek, hiszen az elmúlt két hétben a keretünkön végigsöprő betegséghullám miatt Horti Bálint nem tudta vállalni a játékot, az azonban örömmel tölthetett el minket, hogy legalább Andrija Csirics be tudott öltözni.
Persze azon meg sem kellett szinte lepődnünk, hogy így az eleve remek formában lévő Körmend kezdte jobban a meccset. Amerikai játékosai vezérletével elég könnyen szerzett kosarakat a hazai csapat, részünkről azonban eleinte csak Smith jelentett veszélyt a körmendi gyűrűre. Az első negyed közepén már tíz fölött is volt a különbség, ekkor pedig kicsit tartottunk is attól, hogy idejekorán eldőlhet a meccs, azonban szép lassan elkezdtük összekapni a játékunkat. Egy Alekszics-időkérés után jött is végre egy Budimir tripla, és ugyan a hazaiak így is tartották biztos előnyüket, azért sikerült tízen belülre kerülnünk. A második tíz perc eleje aztán már igazán szépen festett. Nagyon gyorsan sikerült 23-20-ra feljönnünk, ami láthatóan meg is viselte Mathias Zollnert. Gyors időkérése alatt alaposan leteremtette játékosait a vasiak trénere, ami érezhetően hatásosnak bizonyult, Varnado kiváló játékával ugyanis ismét meg tudott lépni ellenfelünk. Ahogy kezdett azonban közeledni a félidő, egyre jobban lendült bele a játékba Diggs, ez pedig nagyon jót tett a meccsnek. Labdákat szerzett, szép betöréseket vitt végig, és ha kellett, kéz fölött vágott be egy triplát. Azonban a második negyed hajrájához érve, egy hosszas videózás után a játékvezetők két sportszerűtlen hibával kiállították légiósunkat – nem kicsit szőrös szívről tanúbizonyságot téve. A negyedet azonban még így is meg tudtuk nyerni egy ponttal, így mínusz hétről várhattuk a második félidőt, úgy, hogy Diggsre a továbbiakban már nem számíthattunk.
Nos, nélküle is úgy futottunk ki a parkettre a nagyszünet után, mintha legalábbis vért ittunk volna. Elképesztően fegyelmezetten, óriási akarással ugrottunk neki a Körmendnek, aminek elég gyorsan meg is lett az eredménye. Nem csak közelebb férkőzni tudtunk ugyanis, hanem a játékrész közepéhez közeledve az egyenlítés is meglett. Tényleg elképesztő volt azt nézni, hogy Horti, és immáron Diggs nélkül is abszolút meccsben tudtunk lenni a bajnokság egyik legerősebb csapatával, amely hazai pályán eddig minden meccsét megnyerte a szezonban. Mondjuk azt azért sejtettük, hogy a szív és az akarat néha nem elég, mert közben azért a végtagok fáradnak. Jött is egy kisebb hullámvölgy, és mire feleszméltünk, már újra messze járt tőlünk ellenfelünk. Tízzel is meglépett a Körmend, és bár végül a harmadik negyedet csak nyolcpontos vezetéssel zárta ellenfelünk, azért így is tudtuk, hogy a nehéznél is nehezebb dolgok várnak ránk az utolsó játékrészben. Azonban ezen a délutánon megmutatta csapatunk, hogy bárki ellen, bármilyen helyzetben képes nyerni. Egy hihetetlenül hosszú, egészen pontosan tíz percen át tartó hajrába kezdtünk ugyanis. Miközben védekezésben olyasmit kaptunk elő a cilinderből, amely teljesen megbénította a Körmend támadójátékát, elől bizony apránként elkezdtük ledolgozni hátrányunkat. Smith érezte, hogy a vállára kell vennie a csapatot, és a legjobb formáját kapta elő. Folyamatosan csak szabálytalanságokkal tudták megállítani, amikor pedig nem, akkor berámolt egy hármast. Két perccel a meccs vége előtt már csak egyetlen ponttal vezetett a Körmend, ekkor azonban jött újabb két Smith-büntető, az előny pedig máris nálunk volt.
Itt ugyan még messze nem volt vége, de éreztük, mélyen, legbelül, hogy bravúr van készülőben. Még akkor is így éreztük, amikor 79-78-as hazai vezetésnél, az utolsó fél percen belül a Körmend támadott. Hiába, kivédekeztük ugyanis, így Dragan Alekszics 14 másodperccel a záró dudaszó előtt azért kérhetett időt, hogy egy győztes kosár forgatókönyvét egyeztesse játékosaival. És amikor már azt hittük, hogy nem lesz belőle semmi, Pongó egyetlen másodperccel a vég előtt begyötörte a labdát a gyűrűbe! Ezt követően ugyan még a hazaiak is időt kértek, de semmire sem mentek egy másodperc alatt. Ezer sebből vérezve, egy heteken át tartó vírus nyomait magunkon hordozva, válogatott centerünk nélkül, Diggs kiállítását követően tudtunk nyerni! Mi ez, ha egy kisebbfajta csoda!
Dragan Alakszics: - Körmenden nagyon nehéz nyerni, főleg a mostani csapat ellen, amely jól védekezik és kiválóan dob. Az volt a taktikánk, hogy lassítsuk az iramot, ezért az ellenfelünk sok büntetőt dobhatott. Voltak gondjaink a mérkőzés előtt és a mérkőzés közben is, de ezeket sikerült megoldanunk. Gratulálok a csapatomnak, ma hatalmasat küzdöttek!
hírek innen, onnan
Nem ment könnyen, de drágulni fog a taxizás Budapesten
Módosította a Fővárosi Közgyűlés a taxirendeletet, a drasztikusabb áremelés így sem ment át a rostán.
Egyszerre pátoszos és jópofa a Citroën újdonsága
Expedíciós tanulmányautót építettek a Francia Haditengerészet alapításának 400. évfordulójára.
Ez az a gyümölcs, ami jobbat tesz az emésztésednek, mint bármelyik gyógyszer
Létezik egy őshonos, vadon termő gyümölcs, amely évszázadok óta a kicsattanó egészség szimbóluma, a modern világ mégis szinte...
Az áramfogyasztás csökkentését kéri az esti órákban a gazdasági és energetikai miniszter
A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és...
Magyar Péter elindította a nemzeti összefogást, felcsapott időjósnak a kormányfő - Időjárás-előrejelzés
Magyarország miniszterelnöke egyetlen üzenettel küldte a magyarokat hétvégére.
Ölbe tett kézzel, sztrádatempóban száguldottunk a Fordokkal a Balatonra
Még 2023 végén történt, hogy Dr. Szalay Zsolt, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépjárműtechnológia Tanszékének...
Megtörtént, amire sokan vártak: aláírta Sulyok Tamás
Újabb lépés történt az uniós pénzek felé vezető úton: a parlament elfogadta, az államfő pedig már alá is írta a szükséges...
Ursula von der Leyen a Dél-Kaukázusban keresi az EU újabb szövetségeseit
Az Európai Bizottságot vezető Ursula von der Leyen jövő héten egymás után látogat el Azerbajdzsánba és Örményországba, miután a két...
Magyar Péter korábbi felvételekkel bizonyítja, hogy a képviselői mandátumkorlátozás szerepelt a programban
A Fidesszel ellentétben ők nem árultak zsákbamacskát.
Átment a közgyűlésen a taxirendelet módosítása, van költségvetése a fővárosnak, gyűlöletkeltő reklámok viszont nem lehetnek többet
Nagyobb adok-kapok nélkül, de azért nem zökkenőmentesen zajlott a Fővárosi Közgyűlés nyár előtti utolsó ülése..
Sztárparádé: Brad Pitt, Paris Hilton és Jessica Alba is ott volt az amerikaiak vb-meccsén – fotók
Nemcsak a pályán, hanem a lelátón is akadt bőven látnivaló a Törökország–Egyesült Államok világbajnoki mérkőzésen, amelyre...
A házfal mellett semmi sem marad meg? Ez a 7 növény még a perzselő hőséget is kibírja
A ház déli vagy nyugati fala mellett kertészkedni sokszor reménytelen vállalkozásnak tűnik. A falak napközben elnyelik a hőt, estére...
Sport
Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség
Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.
Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után
Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.
A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után
Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...
A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke
Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.
Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool
Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.
A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét
Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.
Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek
Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.
Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott
Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.
Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók
A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.
Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?
Nem kímélte a média a dél-koreai válogatottat.
Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától
A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.
Olyan átigazolás jön az Ajax és a Barcelona között, ami a magyar válogatottra is hathat
Izgalmas napok következhetnek a katalán csapatnál.
Bulvár
Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés
A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.
Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa
Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.
"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek
Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.
Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban
A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.
Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség
Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád
Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok
Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri
Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség
Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.
Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról
Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.
Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek
Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss
Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök
„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo
Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves
13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.
Tarr Zoltán bocsánatot kért
Az előző vezetés nevében.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonyság a köbön: Kakaó, bábelőadás, ajándékok a rászoruló gyerekeknek
- 2018-ban így alakul a szombathelyi felnőtt háziorvosi rendelés!
- Halálozási hírek Szombathelyről
- Egész nap mérnek Vas megyében és Szombathelyen
- Egy ideig nem lesz víz Szombathely egy bizonyos részén
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre


