Szijjártó: ha Ukrajna konzult utasít ki, arányos választ ad Magyarország
Ha az ukrán fél konzult utasít ki, az nem maradhat azonnali arányos válasz nélkül magyar részről, ezt azonban remélhetőleg el lehet kerülni - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Budapesten.
Szijjártó Péter azt megelőzően nyilatkozott a repülőtéren, hogy elutazott volna New Yorkba, az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) közgyűlésére.
Közölte, hogy több mint harminc kétoldalú tárgyaláson fog részt venni, amelyek közül kiemelte a Pavlo Klimkin ukrán külügyminiszterrel kedden folytatandót, mivel szavai szerint az elmúlt időszakban újabb lendületet vett a magyarellenes hangulatkeltés Ukrajnában.
Az ukránok elnök- és parlamenti választásra készülnek, a jelenleg hivatalban lévő elnök támogatottsága pedig "meglehetősen szerényen alakul", így a kampányban a "jól ismert magyargyűlöletet" vették elő a hatalmon lévők azért, hogy javítsák az esélyeiket - hangoztatta.
Ez több jelenségben is testet öltött: az ukrán titkosszolgálat elkezdte vegzálni a magyar nemzeti közösség bizonyos tagjait; ma már nyíltan, honlapon szólítanak fel a kettős állampolgársággal rendelkezőkkel szembeni fellépésre; egyre sűrűbben érik inzultusok a magyar diplomatákat; valamint többször "kihallgatásra invitálták" a magyar kormány által finanszírozott gazdaságfejlesztési programban részt vevő alapítványhoz köthető embereket - sorolta a miniszter.
Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy a múlt héten minden eddiginél tovább mentek, amikor a nemzetközi jog és diplomácia összes létező, írott és íratlan szabályát felrúgva titkosszolgálati akciót hajtottak végre Magyarország egyik ukrajnai konzulátusán, egy NATO-tagállam képviseletén, magyar fennhatóságú területen.
Magyarország külképviseletein kizárólag olyan tevékenységek zajlanak, amelyek teljes mértékben összeegyeztethetőek a nemzetközi és a magyar joggal - szögezte le a tárcavezető.
A kettős állampolgárság bevett Európában, és ha egy állam valóban az Európai Unió (EU) irányába akar haladni, nem kérdőjelezheti meg ezt az intézményt - vélekedett.
Azt mondta, hogy Magyarország a jó kapcsolatban érdekelt Ukrajnával, és a tettek szintjén is ezt bizonyítja. Ha nem így lenne, nem nyaraltattak volna ukrán gyermekeket a Velencei-tónál, valamint nem szállítottak volna klórt bizonyos ukrán területekre azért, hogy ne kelljen leállítani a vízellátást. Jelenleg inzulinhiány van a szomszédos állam egyes kórházaiban, aminek megoldásában szintén segíteni fog Magyarország - tette hozzá.
A kormány tehát mindent megtesz a jó kapcsolatért, azonban a kárpátaljai magyar közösség minden tagjáért kiáll. Nem fogja engedni, hogy az ukránok megszegjék a diplomácia legalapvetőbb szabályait - nyomatékosította Szijjártó Péter.
Kérdésre felelve a miniszter azt mondta, ha Ukrajna konzult utasítana ki, a válaszlépés egy hasonló rangú diplomata kiutasítása lenne Magyarországról.
Egy másik felvetésre azt hangoztatta, hogy a magyar nemzeti közösség jogai nemcsak veszélyben vannak Kárpátalján, hanem a közösség a jogfosztottság állapotába került. Tagjaitól elvették annak a lehetőségét, hogy kizárólag magyar anyanyelven tanuljanak, továbbá ellehetetlenítenék a magyar kulturális események megtartását és a magyar nyelvű médiumok működését is - sorolta. Magyarország azt tudja tenni, amit eddig: meg tudja állítani az ukránok EU- és NATO-integráció irányába tett lépéseit - közölte.
Egy újságíró felidézte, hogy a Demokratikus Koalíció szerint a kormány hosszú távú célja kivezetni Magyarországot az unióból. A felvetést Szijjártó Péter "óriási butaságnak" nevezte. Ahhoz, hogy Magyarország erős legyen, erős EU-ra van szükség. A magyar export 79 százaléka az unióba irányul - közölte, feltéve a kérdést: ebben az esetben "ki lenne az a hülye", aki ki akarná léptetni az országot.
Azt a közvélemény-kutatási eredményt, amely szerint az emberek többsége úgy gondolja, hogy a Sargentini-jelentés a kormányra vonatkozó kritika, a miniszter úgy kommentálta, hogy meg kell nézni a dokumentum címét, amely nem említi a kabinetet. Az irat a magyar emberek, az ő döntéseik elítéléséről szól, és hazugságokat tartalmaz - jelentette ki.
Az UNIAN ukrán hírügynökség szombaton azt jelentette, hogy egy ukrán nacionalista weboldal elkezdte feltölteni nyilvános adatbázisába magyar állampolgársággal rendelkező kárpátaljaiak nevét és címét.
A Mirotvorec (Béketeremtő) nevet viselő ukrajnai portál a Facebookon is értesítette arról a követőit, hogy a Csisztiliscse (Tisztítótűz) nevű adatbázisában rögzítette az első öt kárpátaljai ember adatait, akik második (magyar) állampolgárság megszerzésével törvénysértést követtek el.
Az előzményekhez tartozik, hogy az Ukrinform ukrán állami hírügynökség szerdán közzétett egy rejtett kamerával készült videófelvételt, amelyen kárpátaljai magyarok állampolgári esküt tesznek a beregszászi magyar konzulátuson. Pavlo Klimkin ukrán külügyminiszter még aznap közölte, hogy nem zárja ki a beregszászi magyar konzul kiutasítását. Péntek este egy rádióinterjúban ezt azzal egészítette ki, hogy Ukrajna kész kiutasítani a beregszászi magyar konzult, ha Magyarország nem hívja vissza őt.
hírek innen, onnan
Mindent elleptek a rendőrök: holtan találtak egy 18 éves lányt a belvárosban
A fiatal halálesetét jelenleg halottkém vizsgálja.
Számold ki: a numerológia szerint ilyen vagy az ágyban
A számmisztika egy külön ága az ezotériának és azon alapszik, hogy mindent áthat a matematika – aminek bizonyosan van is alapja.
Tíz betegével végzett egy német ápolónő, hogy kevesebb munkája legyen, életfogytiglant kapott
Huszonhét másikat is próbált meggyilkolni.
Kiszivárgott Orbán Viktor amerikai programja, a küldöttségéből többen is ötcsillagos hotelekben szállnak meg
A 444 cikke szerint Orbán Viktor pénteken helyi idő szerint dél körül megy a Fehér Házba, ahol munkaebéd közben tárgyal Donald Trump...
Valóban fellendülőben a kiskereskedelem?
A KSH szerint szeptemberben nőtt a forgalom éves alapon. De mit jelent ez a gyakorlatban, és érezhető-e mindez a vásárlói mindennapokban?
A nyílt utcán próbálta megcsókolni és megfogni a világhírű elnököt egy férfi
Botrányos helyzet alakult ki a nyílt utcán, ami miatt a mexikói elnök megtette a szükséges jogi lépéseket.
Ennyire nagy a baj? Eurót árul a Lidl és az Aldi
Két magyarországi diszkont is elkezdte árulni őket, azonban hatalmas különbség van bizonyos egységárak között. Ez lehet a magyarok új...
Both Gabi: Lehetünk „bátorak”. – A szolidaritásotok most mindennél fontosabb számunkra
Köszönjük, ha támogattok bennünket, és azt is köszönjük, ha velünk maradtok! Hogy „bátorak” maradhassunk.
Lemondott Petr Fiala cseh koalíciós kormánya
Benyújtja lemondását a Petr Fiala vezette cseh koalíciós kormány - döntött csütörtöki ülésén Prágában a kabinet.
"Ha 24 órával később kerülök kórházba, nem élem túl" – először beszélt halálos betegségéről a valóságshow-sztár
Most időzített bombaként él a fiatal férfi.
Ebben a magyar városban a legdrágábbak a panelek: többe kerülnek, mint a családi házak
A téglalakások és a családi házask sem drágultak annyira, mint a panelek. Mutatjuk az árakat.
Hamarosan luxuscikké válhat ez a mindennapi termék
Hamarosan teljesen kifogyhatnak a boltok
Sport
Gólhátrányból fordítva simán nyert a Ferencváros és átvette a vezetést
A Simple Női Liga 8. fordulójából elmaradt mérkőzést pótoltak szerda délután, a Ferencváros 4–1-re legyőzte a Budaörs együttesét és felugrott a tabella élére.
Arsene Wenger: Wirtz tönkretette a Liverpool középpályáját
Florian Wirtz volt a nyár nagy átigazolási sztorija, amikor 125 millió euróért cserébe a Bayer Leverkusentől a Liverpoolhoz igazolt, de eddig az angliai kalandja nem alakul a legjobban. A korábbi Leverkusen-játékos, a n
A fizika törvényeit újraíró Bajnokok Ligája-gól csodájára jár a világ
Sokan nem is sejtették, hogy ilyesmi lehetséges.
Guardiola a Dortmund kiütése után: Nem tudtam, hogy Haaland megint rekordott döntött
Pep Guardiola beszélt Haaland rekordjáról és Foden formájáról is, a Dortmund felett aratott 4–1-es győzelem után.
Spanyol gyásznap a BL-ben, a Barcát a VAR mentette meg a szégyentől
A LA Ligát képviselő csapatok csúfosan zárták a BL-alapszakasz 4. fordulóját.
Betelt a pohár a Real Madrid vezetőinél, Viníciust már várják Angliában
Korábban úgy tűnt, hogy a brazil szélső Szaúd-Arábiába költözhet, de egy európai topcsapat bejelentkezett érte.
Megvan, kit hívott be Marco Rossi Tóth Balázs helyére
Az MTK Budapest kapusa, Demjén Patrik bekerült a magyar válogatott örmények és írek elleni vb-selejtezőre készülő keretébe a sérült Tóth Balázs helyére.
Bíróság elé áll Kylian Mbappé
Kylian Mbappé és korábbi klubja, a Paris Saint-Germain november 17-én találkoznak a bíróságon. A feleket a párizsi munkaügyi bíróságra idézték az egyik vitatott ügyük meghallgatására, jelentette ma az Agence Fra
Guardiola a Liverpoolról áradozott, majd egyértelmű üzenet küldött
Pep Guardiola együttese, a Manchester City sima, 4-1-es győzelemmel hangolt a Liverpool elleni rangadóra.
Victor Osimhen mesterhármasával nyert a Galatasaray, Sallai Roland ismét a megszokott helyén játszott
A Galatasaray Sallai Rolanddal a kezdőcsapatban 3–0-ra legyőzte az Ajaxot a Bajnokok Ligája alapszakaszának 4. fordulójában. A magyar játékos ismét megszokott posztján játszott az amszterdami találkozón.
Végső búcsút vettek Mezey Györgytől
Örök nyugalomra helyezték Mezey Györgyöt, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányát. A Farkasréti temetőben, a ravatalnál lerótta kegyeletét Orbán Viktor miniszterelnök mellett Gyulay Zsolt, a Magyar Olim
Megvan, ki helyettesítheti Tóth Balázst a magyar válogatottnál
A Portugáliában bravúros védő kapus térdsérülés miatt nem lesz bevethető a következő hetekben.
Bulvár
Elképesztő dolog derült ki Szabó Zsófi fizetéséről, ettől leesik az állad is
Sokakat érdekelt mennyi az annyi Szabó Zsófi fizetését tekintve, kiderült jó néhány dolog.
Januárban jön a 14. havi nyugdíj, viszont rossz hír érkezett a nyugdíjkorrekcióról
Januárban jön a 14. havi nyugdíj, de a novemberi nyugdíjkorrekcióval kapcsolatban kedvezőtlen hírek érkeztek. Bár a kormány megerősítette, hogy elkötelezett a plusz havi juttatás bevezetése mellett, az idősek szám
Orosz hírügynökség: a magyar kormány Kárpátalja visszaszerzése esetén támogatná Ukrajna európai integrációját
A portál több érvet említett.
Kiszámolták, hogy mennyivel nőttek volna a nyugdíjak, ha a Fidesz nem vezeti ki a svájci indexálást
Az átlag nyugdíj is jóval magasabb lenne.
Izlandon le kellett szállnia Orbán Viktorék Washingtonba tartó gépének
Meg kellett szakítani az utat.
Egyetlen gombnyomás, és többé nem figyelnek meg a mobilodon keresztül
Egy apró beállítás, amit a legtöbben figyelmen kívül hagynak, mégis megakadályozhatja, hogy a telefonod folyamatosan hallgassa, mit mondasz. A szakértők szerint a legtöbb ember észre sem veszi, hogy eszköze már most
Már nem „divat” fogamzásgátló tablettát szedni – ezek vették át a helyét
A fogamzásgátló tabletták hosszú idő óta az egyik legkedveltebb védekezési módszernek számítanak, vagy már mégsem?
Hiányzik egy darab a kegyetlenül összevert volt rendőrtiszt agyából
Szórád Györgyöt a saját háza előtt támadták meg, amikor először felébredt a kórházban, beszélni sem tudott.
Lemond a cseh kormány
Az új cseh parlamenti alsóház hétfőn alakult meg.
Tóth Andi meztelenruhája az egyik legizgalmasabb, amit valaha láttunk
Három nap múlva kezdetét veszi az idei X-Faktor élő show-ja, hiszen múlt szombaton összeállt mind a négy versenyzőcsapat. Tóth Andi egyetlen nőként mindig izgalmat csempész a zsűri ruhaválasztásaiba, ez most sem v
Az olasz Velence főterén óriási magyar felirat áll, 1 szó amelybe beleborzongunk
De vajon hogy került oda a felirat?
Varga-Damm Andrea: A szentmártonkátai tragédia nem akkor kezdődött, amikor a fiatalok beültek az autóba
A volt parlamenti képviselő szerint pár nap után mindenki továbblép az ilyen tragédiák után, és nem vonják le a tanulságokat, ezzel pedig elveszik az esélyt, hogy a jövőben megelőzhetőek legyenek a hasonló esetek

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonyság a köbön: Kakaó, bábelőadás, ajándékok a rászoruló gyerekeknek
- 2018-ban így alakul a szombathelyi felnőtt háziorvosi rendelés!
- Halálozási hírek Szombathelyről
- Egész nap mérnek Vas megyében és Szombathelyen
- Egy ideig nem lesz víz Szombathely egy bizonyos részén
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre


