Szombaton tartják a 192. balatonfüredi Anna-bált
Szombat este rendezik a 192. balatonfüredi Anna-bált. Idén először utcabált is szerveznek a Blaha utcában, a Kisfaludy Színpadon pedig kivetítőn lehet majd nyomon követni a báli eseményeket. A rendezvényt változatos programok kísérik egész héten át, a bál díszvendége Győr városa lesz.
A báli menet a Vaszary Galéria kertjéből indul, a hölgyek nyakára kerülő porcelánszíveken idén a Balatonban honos tőkés réce tollának színe jelenik meg. Idén is átadják a 2003-ban alapított Kiss Ernő-díjat.
A nyitótáncot a bálnak hagyományosan helyet adó Anna Grand Hotel kertjében a Magyar Állami Operaház balettművészei adják elő, a báli menüt csaknem 60 millió forint értékű, 3500 darabos kék Apponyi-mintás étkészleten tálalják.
Az est folyamán a hagyományok szerint a résztvevők közül a közönség szavazza meg a legszebb tizenöt lányt, majd a szűkített mezőnyből szakmai zsűri választja ki a bál szépét és udvarhölgyeit, akiket este fél tizenkettőkor mutatnak be. Velük vasárnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon is találkozhat a közönség, majd lovas huszárok kíséretében sétakocsikázásra indulnak a városban. Az eseményen a szilvásváradi, a mezőhegyesi és a bábolnai állami ménesbirtok, valamint idén először a Nemzeti Lovas Díszegység is részt vesz.
A bál királynője Royal Garden-mintával ellátott díszserleget kap - ilyen mintájú nászajándékot küldött Magyarország Vilmos brit herceg esküvőjére. Az első udvarhölgy Rotschild-mintára épülő, madaras mintázatú, a második udvarhölgy pedig türkiz-platina Apponyi-mintás vázát kap.
Az Anna-bál kísérőprogramjaként a héten prímásversenyt is rendeztek, melynek egymillió forintos fődíját Varga Jenő Pál nyerte el, aki a pénzjutalom mellett megkapta az Anna-bál prímása címet is, így felléphet a jövő évi Anna-bálon is. Az 500 ezer forinttal járó második díjat Balázs Tamásnak ítélték oda, míg a harmadik helyezett Ökrös Róbert lett és 300 ezer forint pénzjutalomban részesült. A két különdíjas, Farkis Béla és Sárközi Dávid 200 ezer forint értékű fellépést nyert a Magyar Állami Népi Együttessel.
Csütörtökön a Magyar Állami Operaház énekkara ad műsort, pénteken Wagner- és Mozart-műveket hallhat a közönség, vasárnap pedig A bolygó hollandi című előadást láthatják felvételről az érdeklődők a Gyógy téren.
A bál előestéjén, pénteken tartják a hagyományos szívhalászatot a Jókai hajó fedélzetén.
Az első Anna-bált 1825. július 26-án rendezték Szentgyörgyi Horváth Fülöp János balatonfüredi fogadójában, a házigazda leánya tiszteletére. Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg későbbi férjével, Kiss Ernő huszárkapitánnyal, az 1848-49-es szabadságharc aradi tábornok vértanújával. Az Anna-naphoz legközelebb eső szombaton rendezett balatonfüredi bálok, ahol a bálkirálynőt 1862 óta aranyalmával is jutalmazzák, hamar országos hírűvé lettek, a nemzeti öntudat zsinóros dolmányokban, gyöngyös pártákban is kifejezésre jutott. Az egykoron neves személyiségeket - Széchenyi Istvánt, Wesselényi Miklóst, Kossuth Lajost, Deák Ferencet, Vörösmarty Mihályt, Jókai Mórt, Blaha Lujzát - vonzó mulatságok fénye a két világháború között kissé megkopott, reneszánszuk 1954-ben kezdődött. A színhely előbb a Balaton étterem volt, 1957-től pedig a felújított egykori Kúrszalon, a mai Anna Grand Hotel.
hírek innen, onnan
65 felett a túl sok zuhany is árthat! Nem naponta, nem hetente – így fürödj, hogy egészséges maradj!
Az sem mindegy, hogyan zuhanyzol.
Kitálalt a KDNP-s képviselő: olyanok fordultak el a Fidesztől, akik 2022-ben még rájuk szavaztak
Hollik István, KDNP-s politikus azt mondta, hogy „vannak olyanok, akik 2022-ben még a Fidesz–KDNP-t támogatták, most azonban nem”.
Ezek az autók nem normálisak: az ablakaik miatt lettek legendák – galéria
A legtöbb autónál az ablak csak egy szükséges részlet, egyeseknél viszont főszereplő. Osztott hátsó szélvédők, panorámaüvegek és...
Ma, február 11.: Bertold és Marietta ünnepelnek – mit üzen a nevük?
Ma névnapjukat ünneplik: Bertold és Marietta. Ezen a napon a katolikus egyház a Lourdes-i Boldogasszony emléknapját tartja, és ma van a...
Joó István: a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
A HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója szerint a hatósági ellenőrzési rendszer működik.
Sándor-palota: az államfő nem vizsgálhatja felül a jogszabályok Alaptörvénnyel való összhangját
A konkrét kormányrendelet tekintetében is egyéb úton számos hatékony lehetőség van alkotmánybírósági eljárás indítványozására.
Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó
Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.
Visszatér az ónos eső, riasztást és figyelmeztetést is kiadtak miatta
A fővárost is érintik az egyes fokozatú veszélyjelzések.
Ebben a hatalmas országban minden 700 lakosra egy elhagyott szénbánya jut
Most újabb forrásokat ítéltek meg a veszélyes területek rendezésére.
Ezek a mobilalkalmazások a legnépszerűbbek Európában - hány van a telefonján?
Tovább nőt a kereslet az az online vásárlás iránt.
Kiderült, mekkora a hamis pénzek aránya a magyar bankjegyek között
Erre a mutatóra joggal lehet büszke a magyar pénzügyi rendszer.
Durva, ami kiszivárgott: Ezért nem rúgja ki valójában Arne Slotot a Liverpool?
A holland edzőnek az anyagiak miatt nem kell izgulnia.
Sport
Liu Shaoang kiakadt, ezért rázta a fejét dühösen, nagyon megjárta az olimpiai döntőben
A milánói–cortinai téli olimpián rövid pályás gyorskorcsolyában kiosztották az első érmeket, a 2000 méteres vegyes váltót Olaszország nyerte.
Az olimpia legnagyobb sztárja a hollandok gyönyörű versenyzője, akinek már aranyérme is van
Jutta Leerdam olimpiai csúccsal érte el karrierje legnagyobb sikerét.
Liverpoolból üzenik Slotnak: ez így nem mehet tovább.
A Brentford szintjére süllyedt Szoboszlai Dominikékék angol bajnok csapata.
Dárdai Pál most szembesül azzal, mire vállalkozott
Hiába a nagy ívű tervek, hiába a Németországból hazahívott szakember, az Újpest egyelőre nem mutat életjeleket.
Szerelmi dráma élő adásban, könnyek között vallotta be a sílövő, hogy megcsalta a barátnőjét
A bronzérem már megvan, a hölgy keze még nincs…
Belátták, mekkora sztár: Szoboszlai brutális kártyát kapott az EA Sports FC-ben
Egyre közelebb kerül a „Gullit Gang”-hez, a távoli lövőerejére hihetetlen számot kapott.
Liu Shaoang: Abszolút csalódás, ha most nem lesz olimpiai érmem
A magyar olimpiai bajnok immár a kínai csapat tagjaként az első lehetőséget nem tudta kihasználni Milánóban.
Liu Shaoang egy kérdésre nem akart válaszolni a magyar médiának nyilatkozva
Kína számára hatalmas kudarc, hogy a milánói–cortinai téli olimpián a vegyes váltó döntőjében címvédőként csak a negyedik helyen végzett.
„Odaállt és eldöntötte, hogy be fogja lőni” – Szoboszlai lövését elemezte a válogatott csatár
A világ egyik legjobb kapusa mozdulni sem tudott a lövésre
Milák Kristóf rendszeresen edz, de még nem találta meg az úszásban az élet szépségét
Az egyesülete szeretné, ha a 25 éves sportoló az úszásnak szentelné az életét.
Tóth Alexet először nevezték a kezdőcsapatba, a Bournemouth fordítani tudott a liverpooli éjszakában
A Chelsea kétgólos előnyt szórakozott el.
Közúti balesetet szenvedett a Forma–1-es pilóta
A 19 éves versenyző autója egy védőfalnak ütközött.
Bulvár
Óriási fordulat, a gödi Samsung gyárról szóló hírek után iszonyatos bejelentés jött
Nem mindennapi, ami történik Magyarországon.
Kárpátaljai magyar tüzér az ukrán frontról: Ha az lenne előnyös, Orbán a barátjának hívná Ukrajnát
Az eredetileg matematikus Traksi Viktorral arról is beszéltünk, miben változott egy év alatt a háború, és számít-e arra, hogy rövidesen béke, majd elnökválasztás következhet Ukrajnában.
Felhívta a 69 éves férfi magához a nőt szexelni Zircen: ami ezután történt, horror
Megismerte a nőt, majd felhívta magához. A nő ment, de nem egyedül. Az italozás végül borzalmas véget ért.
Botrányos verseny a téli olimpián, a magyaroknak hátat fordító Liu Shaoang újabb kegyelemdöfést adott egykori hazájának
2022-ben döntöttek úgy a Liu testvérek, hogy hátat fordítanak Magyarországnak és kínai színekben folytatják tovább a pályafutásukat. Most olyan kegyelemdöfést adott Liu Shaoang egykori hazájának, amitől a magyar
Nem tudták megmenteni: Győrfi Pál bejelentése mindenkit sokkolt
Egy hétfő hajnali eset megrázta Budapestet és az egész országot: egy férfi, aki maga hívott mentőt rosszulléte miatt, életét vesztette, mire a segítség megérkezett.
Vegyianyag-szakértő a Samsung-gyár szennyezéséről: Nem találok szavakat!
Szerinte egy valódi, független hatóság rég bezárta volna az akkumulátorgyárat.
A tüdőrák jelét az ujjaidon veheted észre, így üzen a tested a csendes gyilkos jelenlétéről
A szakemberek szerint egy egyszerű „ujjteszt” segíthet a tüdőrák korai stádiumának korai felismerésében. Míg a legtöbb ember ismeri az olyan tüneteket, mint a mellkasi fájdalom, légszomj és zihálás, a figyelme
Orbán Balázs: Megszületett a döntés Ukrajna csatlakozásáról Magyarország feje fölött
A miniszterelnök politikai igazgatója a Zelenszkij-tervre reagált.
Fizetős lett a magyarok egyik kedvenc turistalátványossága: még a gyerekeknek is kell jegyet váltani
A látványossághoz csak kéteurós jeggyel lehet eljutni, amelyet hatéves kortól minden turistának meg kell váltania.
4 csillagjegy, akinek pénz és siker érkezik az életébe
Nem szerencse, hanem jó időzítés. A következő időszak négy csillagjegy számára hozhat kézzelfogható előrelépést pénzben és sikerben.
Mindenki a magyarokról beszél a téli olimpián, váratlan sikert értünk el koreai segítséggel, újabb gyár nyitja kapuit
Mindenki a Samsung gödi gyárának botrányáról beszél, eközben Dél-Korea valami különlegessel készül Milánóban és Budapesten.
Magyar Péter: Sejtem, hogy olyan felvételt terveznek nyilvánosságra hozni, amelyen az akkori barátnőmmel intim együttlét közben vagyunk
Magyar arról posztolt, róla szólhat a titokzatos oldal, ami nemrég kezdett el terjedni.
blogmorzsák
Milyen egy japán onszen belülről?
A japán fürdőkultúra szokatlan lehet az európai szemnek. Nézzük, milyen egy onszen belülről!
Mi történik a torokban, ha berekedünk?
Mutatjuk, melyek a leggyakoribb okok.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonyság a köbön: Kakaó, bábelőadás, ajándékok a rászoruló gyerekeknek
- 2018-ban így alakul a szombathelyi felnőtt háziorvosi rendelés!
- Halálozási hírek Szombathelyről
- Egész nap mérnek Vas megyében és Szombathelyen
- Egy ideig nem lesz víz Szombathely egy bizonyos részén
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre


