Ezt olvasta már?


Több mint négyezer honvéd kadét kezdte meg a tanévet

Négyezer-hatszáz honvéd kadét kezdte meg az idei tanévet - mondta a Magyar Honvédség parancsnoka a honvedelem.hu-nak adott, szombaton megjelent interjújában.

Ruszin-Szendi Romulusz az interjúban felidézte: a 2017-ben elindított Honvéd Kadét Program alapját a hazafias és honvédelmi nevelés adja, amelynek célja, hogy tudatosítsa a haza szeretetének és védelmének fontosságát, valamint hozzájáruljon a fiatalok felelős állampolgárrá neveléséhez.

Hozzátette: a program a Honvédelmi Minisztérium támogatásával létrejött, az abban részt vevő középiskolák által támogatott, emelt szintű honvédelmi nevelési tevékenység, amely tanórák és szabadidős tevékenységeken keresztül ismerteti meg a fiatalokkal a honvédelem ügyét és a katonák szolgálatának hétköznapjait.

Az emelt szintű honvédelmi nevelés a program három szintjén valósul meg, a tanulók érdeklődésének intenzitásához igazítva. A belépő, első szintet vállaló intézményekben honvédelmi alapismeretek közismereti tantárgy érhető el a diákok számára, ezt jelenleg 100 hazai középiskola biztosítja tanulói számára.

A második szint a honvéd kadét szakképzés, amely a honvédelmi miniszter által engedélyezett technikumokban folyik, ahol a program első szintjét már legalább három tanév óta működtetik. A képzés jelenleg 15 technikumban érhető el. Az ötéves képzést végző diák - amennyiben úgy dönt, hogy tanulmányait követően a honvédség kötelékében kíván elhelyezkedni - az utolsó tanévét már valamelyik honvédségi alakulatnál, duális képzésben fejezheti be.

A program harmadik szintje a honvéd középiskolák és kollégiumok szintje. Éveken keresztül a debreceni Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium volt az egyetlen ilyen szintű intézmény Magyarországon. Az oktatási intézmény 2021 szeptemberétől Nyíregyházán önálló kollégiumi intézményegységgel bővült, idén szeptembertől Hódmezővásárhelyen pedig honvéd középiskolai és kollégiumi intézményegységgel, Szolnokon önálló kollégiummal áll rendelkezésére mindazoknak, akik vállalják a honvédelmi nevelés legintenzívebb formáját. A bentlakásos iskolában a tanórákon, a gyakorlati foglalkozásokon és a kollégiumban is ismereteket szerezhetnek a tanulók a honvédelemről és a honvédségről - sorolta Ruszin-Szendi Romulusz.

A honvédség parancsnoka szerint nagy büszkeség, hogy a célként kitűzött 8-10 honvéd középiskola és kollégium fele már működik. Hozzátette, a cél az, hogy Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok és Hódmezővásárhely mellett a dunántúli megyeszékhelyeken is találkozhassanak a fiatalok ezzel a képzési szinttel.

Elmondta azt is, hogy amíg 2017-ben 55 partneriskola állt a honvédséggel kapcsolatban, ma már 119 oktatási intézményben van jelen a honvédelmi nevelés; 2017-ben 1849 kadétjunk volt, most pedig már több mint 4600-an kezdték meg a tanévet. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sikeres kezdeményezés született - fűzte hozzá.

 







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Kitálalt a KDNP-s képviselő: olyanok fordultak el a Fidesztől, akik 2022-ben még rájuk szavaztak

Hollik István, KDNP-s politikus azt mondta, hogy „vannak olyanok, akik 2022-ben még a Fidesz–KDNP-t támogatták, most azonban nem”.

Ezek az autók nem normálisak: az ablakaik miatt lettek legendák – galéria

A legtöbb autónál az ablak csak egy szükséges részlet, egyeseknél viszont főszereplő. Osztott hátsó szélvédők, panorámaüvegek és...

Ma, február 11.: Bertold és Marietta ünnepelnek – mit üzen a nevük?

Ma névnapjukat ünneplik: Bertold és Marietta. Ezen a napon a katolikus egyház a Lourdes-i Boldogasszony emléknapját tartja, és ma van a...

Joó István: a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg

A HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója szerint a hatósági ellenőrzési rendszer működik.

Sándor-palota: az államfő nem vizsgálhatja felül a jogszabályok Alaptörvénnyel való összhangját

A konkrét kormányrendelet tekintetében is egyéb úton számos hatékony lehetőség van alkotmánybírósági eljárás indítványozására.

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

Visszatér az ónos eső, riasztást és figyelmeztetést is kiadtak miatta

A fővárost is érintik az egyes fokozatú veszélyjelzések.

Ebben a hatalmas országban minden 700 lakosra egy elhagyott szénbánya jut

Most újabb forrásokat ítéltek meg a veszélyes területek rendezésére.

Ezek a mobilalkalmazások a legnépszerűbbek Európában - hány van a telefonján?

Tovább nőt a kereslet az az online vásárlás iránt.

Kiderült, mekkora a hamis pénzek aránya a magyar bankjegyek között

Erre a mutatóra joggal lehet büszke a magyar pénzügyi rendszer.

Durva, ami kiszivárgott: Ezért nem rúgja ki valójában Arne Slotot a Liverpool?

A holland edzőnek az anyagiak miatt nem kell izgulnia.

0

Sport

Liu Shaoang kiakadt, ezért rázta a fejét dühösen, nagyon megjárta az olimpiai döntőben

A milánói–cortinai téli olimpián rövid pályás gyorskorcsolyában kiosztották az első érmeket, a 2000 méteres vegyes váltót Olaszország nyerte.

Az olimpia legnagyobb sztárja a hollandok gyönyörű versenyzője, akinek már aranyérme is van

Jutta Leerdam olimpiai csúccsal érte el karrierje legnagyobb sikerét.

Liverpoolból üzenik Slotnak: ez így nem mehet tovább.

A Brentford szintjére süllyedt Szoboszlai Dominikékék angol bajnok csapata.

Dárdai Pál most szembesül azzal, mire vállalkozott

Hiába a nagy ívű tervek, hiába a Németországból hazahívott szakember, az Újpest egyelőre nem mutat életjeleket.

Belátták, mekkora sztár: Szoboszlai brutális kártyát kapott az EA Sports FC-ben

Egyre közelebb kerül a „Gullit Gang”-hez, a távoli lövőerejére hihetetlen számot kapott.

Liu Shaoang: Abszolút csalódás, ha most nem lesz olimpiai érmem

A magyar olimpiai bajnok immár a kínai csapat tagjaként az első lehetőséget nem tudta kihasználni Milánóban.

Liu Shaoang egy kérdésre nem akart válaszolni a magyar médiának nyilatkozva

Kína számára hatalmas kudarc, hogy a milánói–cortinai téli olimpián a vegyes váltó döntőjében címvédőként csak a negyedik helyen végzett.

Milák Kristóf rendszeresen edz, de még nem találta meg az úszásban az élet szépségét

Az egyesülete szeretné, ha a 25 éves sportoló az úszásnak szentelné az életét.

Közúti balesetet szenvedett a Forma–1-es pilóta

A 19 éves versenyző autója egy védőfalnak ütközött.

0
0

Bulvár

Kárpátaljai magyar tüzér az ukrán frontról: Ha az lenne előnyös, Orbán a barátjának hívná Ukrajnát

Az eredetileg matematikus Traksi Viktorral arról is beszéltünk, miben változott egy év alatt a háború, és számít-e arra, hogy rövidesen béke, majd elnökválasztás következhet Ukrajnában.

Felhívta a 69 éves férfi magához a nőt szexelni Zircen: ami ezután történt, horror

Megismerte a nőt, majd felhívta magához. A nő ment, de nem egyedül. Az italozás végül borzalmas véget ért.

Botrányos verseny a téli olimpián, a magyaroknak hátat fordító Liu Shaoang újabb kegyelemdöfést adott egykori hazájának

2022-ben döntöttek úgy a Liu testvérek, hogy hátat fordítanak Magyarországnak és kínai színekben folytatják tovább a pályafutásukat. Most olyan kegyelemdöfést adott Liu Shaoang egykori hazájának, amitől a magyar

Nem tudták megmenteni: Győrfi Pál bejelentése mindenkit sokkolt

Egy hétfő hajnali eset megrázta Budapestet és az egész országot: egy férfi, aki maga hívott mentőt rosszulléte miatt, életét vesztette, mire a segítség megérkezett.

Vegyianyag-szakértő a Samsung-gyár szennyezéséről: Nem találok szavakat!

Szerinte egy valódi, független hatóság rég bezárta volna az akkumulátorgyárat.

A tüdőrák jelét az ujjaidon veheted észre, így üzen a tested a csendes gyilkos jelenlétéről

A szakemberek szerint egy egyszerű „ujjteszt” segíthet a tüdőrák korai stádiumának korai felismerésében. Míg a legtöbb ember ismeri az olyan tüneteket, mint a mellkasi fájdalom, légszomj és zihálás, a figyelme

Orbán Balázs: Megszületett a döntés Ukrajna csatlakozásáról Magyarország feje fölött

A miniszterelnök politikai igazgatója a Zelenszkij-tervre reagált.

Fizetős lett a magyarok egyik kedvenc turistalátványossága: még a gyerekeknek is kell jegyet váltani

A látványossághoz csak kéteurós jeggyel lehet eljutni, amelyet hatéves kortól minden turistának meg kell váltania.

4 csillagjegy, akinek pénz és siker érkezik az életébe

Nem szerencse, hanem jó időzítés. A következő időszak négy csillagjegy számára hozhat kézzelfogható előrelépést pénzben és sikerben.

Mindenki a magyarokról beszél a téli olimpián, váratlan sikert értünk el koreai segítséggel, újabb gyár nyitja kapuit

Mindenki a Samsung gödi gyárának botrányáról beszél, eközben Dél-Korea valami különlegessel készül Milánóban és Budapesten.

blogmorzsák

Milyen egy japán onszen belülről?

A japán fürdőkultúra szokatlan lehet az európai szemnek. Nézzük, milyen egy onszen belülről!

Mi történik a torokban, ha berekedünk?

Mutatjuk, melyek a leggyakoribb okok.

0