Újságírást tanuló diákok vehetnek részt az EU médiaprogramjában
A Youth4Region elnevezésű médaprogram 28 médiaszakos vagy újságírást tanuló hallgatónak biztosít egy szakmai utat Brüsszelbe október 7. és 12. között, amennyiben pályázott videóriportjuk vagy cikkük az egyik EU által finanszírozott projektről nyertes lesz. Tagállamonként egy hallgató nyerhet.
A Youth4Regions elnevezésű, évente megrendezésre kerülő médiaprogram célja az, hogy felkészítse az uniós regionális politikára specializálódott újságírók következő generációját. Ez nem csupán abból a szempontból érdekes, hogy egy szakmai médiaprogram keretein belül kívánja az Európai Unió népszerűsíteni a kohéziós politikáját, de hogy egy olyan fiatal generációt szeretne "kiképezni", akik tisztában vannak nemcsak az Unió értékeivel és alapelveivel, de annak struktúrájával, működésével, céljaival, valamint különböző politikáival és programjaival. Ezenfelül pedig az Európai Unió 28 tagállamának egy újságírást tanuló diákjának lehetőséget biztosít arra, hogy egy európai szintű média és szakmai rendezvényen vehessen részt, ezzel is támogatva egyrészt a médiaoktatást, másrészt pedig az újságírói szakma jövőjét. Az esemény a Régiók és Városok Európai Hete keretében zajlik. Az Európai Bizottság az utazási költségeket és a szállást finanszírozza a nyertesek számára.
A Youth4Region médiaprogram idei kiadásának pályázati lehetősége tehát nyitva áll mindazon érdeklődök számára, akik újságírással szeretnének foglalkozni, vagy olyan médiaszakon tanulnak újságírást, amely révén a későbbiekben ebben a szakmában képesek majd elhelyezkedni.
28 újságíró hallgató, vagy médiaszakos hallgató (mindegy tagállamból egy) megy Brüsszelbe október 7. és 12. között, hogy megismerjék és megtanulják az Unió regionális és kohéziós politikáját és annak működését, fejlesszék a készségeiket és képességeiket, mint potenciális, jövőbeni újságíró, valamint, hogy egy olyan növekvő újságírói hálózatnak a részeseivé váljanak, amelyek rendkívüli érdeklődést mutatnak az Európai Unió regionális politikája iránt.
A 28 újságíró vagy médiaszakos hallgató úgy kerül ki a tagállamokból, hogy a pályázat keretein belül a legjobb írásaikat vagy képeiket kell elküldeniük egy Európai Regionális Fejlesztési Alap vagy Kohéziós Alap által társfinanszírozott projektről. A tagállamokban a legjobb munkával pályázónak lesz lehetősége csatlakoznia 27 másik európai újságírást tanuló hallgatóhoz, hogy október 7-től 12-ig Brüsszelbe utazhasson.
Jelentkezni ITT lehet!
A nyerteseknek a következőket kínálja a Youth4Refion médiaprogram és pályázati lehetőség:
• Újságírói gyakorlati munkatapasztalatot, amely lefedi Európa legnagyobb regionális fejlesztési eseményét
• Újságírói, kommunikációs és Regionális Politikai képzést
• Egy profi, szakmabeli újságíró mentorálását
• Az esélyt, hogy a nyertes találkozhasson a többi európai újságíró hallgatóval
• Azt a lehetőséget, hogy a nyertes publikálhasson egy európai szintű magazinban és a weblapon
Június 29-ig kell jelentkezniük a pályázóknak egy eredeti ötletet tartalmazó videóriporttal vagy cikkel, amelynek fókuszában az EU által finanszírozott projektek állnak (Európai Regionális Fejlesztési és Kohéziós Alap). Fontos, hogy a jelentkezés előtt az pályázók győződjenek meg arról, hogy kellő figyelemmel elolvasták a Youth4Region médiaprogramra vonatkozó részvételi feltételeket.
lockkerdee
(Jelen tartalom kizárólag a szerző álláspontját tükrözi. Az Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal az írásos anyagban szereplő információk felhasználását illetően.)
hírek innen, onnan
Szexi szurkolókban is erős a foci-vb – Itt megnézheted legcsinosabb drukkereket
Mostani összeállításunkban nem a pályán történtekre koncentrálunk.
Egyetlen vb-meccset sem láttál? Nem gond, képbe hozunk 3 perc alatt
Összefoglaljuk nagyon röviden és tömören, hogy eddig melyek voltak a futball-vb legjobb sztorijai.
Jogosultság és nyugdíjkorhatár nőknek: ezek a legfontosabb tudnivalók 2026-ban
A Nők40 nem előrehozott és nem is korkedvezményes nyugdíj.
Sokan a nyakukra fújják a parfümöt, pedig az orvos szerint ez hatalmas hiba
Szinte minden nő ide fújja a parfümöt, pedig az orvos óva int ettől.
Ha ezt látja a mobilja kijelzőjén, baj van
Az okostelefonok élettartama általában rövidebb, mint más elektronikai eszközöké, így például a tévéké vagy éppen a...
Gigászi pénzesőt hoztak a Tippmix-szelvények: valaki 15 milliót csinált 18 ezer forintból
Annyira biztos volt a szelvényében, hogy többször is megtette - bevált, óriásit nyert!
Meglepő, milyen korán uralhatták a tüzet az emberelődök
Dél-Afrikában 1,79 millió éves égésnyomokat találtak, amelyeket emberelődök hagyhattak egy barlang mélyén.
Befejeződött a Paks II. Atomerőmű szimulátor instruktorainak oroszországi képzése
Négyezerórás oroszországi képzésük zárásaként 2026. június 26-án sikeres vizsgát tettek azok a magyar instruktorok, akik a Paks II....
Ennyibe kerül ha 1 napig megy a klíma a lakásban
Későn érkezett, de néhány nap alatt teljes erővel kapcsolt be a nyár Magyarországon, ami a klímák használatán is azonnal látszott.
A világ egyik legelszigeteltebb szállásán aludt a nyílt tengeren
Egy apró, hajóként nyilvántartott ház a nyílt tengeren várja a vendégeket Key West közelében.
Szombaton szűnnek meg a „védett” üzemanyagárak
Június 27-én szombaton hatályba lép a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvény, miután a jogszabály megjelent a pénteki...
Amerikai légicsapás érte Iránt a Hormuzi-szorosnál történt dróntámadás után
A támadás újra bizonytalanná teheti a két ország között nemrég létrejött ideiglenes megállapodás sorsát.
Sport
Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után
Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.
Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool
Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.
Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban
A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.
Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók
A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.
Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától
A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.
A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét
Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.
A Duna Aréna alkalmatlan a vizes vb megrendezésére, ezért kell átalakítani az MVM Dome-ot
Egy év múlva tízezren szurkolhatnak a magyaroknak a csarnokban.
Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n
Két rangadót is rendeznek a futball-vb-n. Mutatjuk a napi programot.
Ferencváros: soroljuk a neveket, itt a tizenkettedik távozó?
Minden napra jut egy hír a Fradi keretéről.
Az őrület pillanatai a pályán és nézőtéren, a feleségéhez felmászó edző nemzeti hőssé magasztosult
Sebastián Beccacece és Gonzalo Plata szobrot kaphat Quitóban.
A Fradi egykori kiváló védője hazatért - magyar csapattársa is lehet
Miha Blazic, a Ferencváros egykori kiváló védője hazájában folytatja pályafutását, ahol egy magyar szélső is a csapattársa lehet.
Itt van Neuer válasza, az Ecuador elleni blama után gyorsan kiderült, hibásnak érzi-e magát, vagy sem
„Aki állt már futballkapuban, pontosan tudja, hogy...”
Bulvár
Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés
A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.
"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek
Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.
Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról
Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.
Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban
A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.
Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség
Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád
Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok
Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri
Jeszenszky Géza: Egy szégyen Szijjártó Péter viszonzatlan szerelmi viszonya az orosz külügyminiszterrel
Jeszenszky Géza volt külügyminiszter szerint az elmúlt 16 évben a magyar kormány politikáját nem a magyar polgárok érdekei, hanem az oroszokkal szembeni szervilizmus vezérelte. Szerinte Szijjártó Péter bemutatta, mil
Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek
Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss
A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije
A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné
Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát
Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.
„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról
Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek
Ekkor érhet véget a brutális kánikula a meteorológusok szerint: ennek sokan nem fognak örülni
Egyelőre még nem lélegezhetünk fel.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonyság a köbön: Kakaó, bábelőadás, ajándékok a rászoruló gyerekeknek
- 2018-ban így alakul a szombathelyi felnőtt háziorvosi rendelés!
- Halálozási hírek Szombathelyről
- Egész nap mérnek Vas megyében és Szombathelyen
- Egy ideig nem lesz víz Szombathely egy bizonyos részén
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre


