Ezt olvasta már?


Visszaadta a szombathelyi nő az ellopott régészeti leleteket

Az idős nő pedig ma, azaz hétfőn demonstrált Szombathelyen az igazáért, a tárgyalása kedden lesz. - Szombathelyi Napilap -

2009-ben egy nyugdíjas nő furcsa tárgyakat talált fia bajánsenyei házában. A tárgyak régészeti leletnek tűntek, és rajtuk is volt a Savaria Múzeum leltári pecsétje. A megtalált leletek egy fiatal szombathelyi nő cuccai között voltak, aki korábban vendégeskedett a házban, majd amikor külföldre költözése miatt eladta szombathelyi lakását, megkérte őket, hogy őrizzenek meg a számára néhány táskát. Ezek egyike esett le a szekrény tetejéről, és az idős nő így találta meg a leleteket.

Miután felismerte a pecsétet, összeszedte a tárgyakat és bevitte a múzeumba, ahol állítása szerint először nem akarták fogadni, majd a valós darabszámnál jóval kevesebbet írtak fel. Erre a nő rendőrt hívott, aki hazavitette vele a leleteket, majd pár nap múlva megjelentek a régészek és 208 darab régészeti leletet vettek nyilvántartásba.

A Romkert raktárából tűntek el a leletek

Később kiderült, hogy a leletek a Romkertben lévő raktárból tűntek el. Azt is megállapították, hogy a tárgyak igazából csak régészeti értéket képviselnek, valódi értékük csekély, kivéve egy amforát, ami százezer forintot ért akkor.

A múzeum feljelentést tett, és az eset hozadéka, hogy azóta kialakítottak egy központi raktárat és bevezették az elektronikus nyilvántartást. Az idős asszonynak levélben köszönték meg, hogy a leleteket visszajuttatta a múzeumba, a felajánlott pénzjutalmat visszautasította, mondván, a leletek visszaadása állampolgári kötelessége volt.

Hosszú nyomozás után megtalálták az akkor már külföldön élő tettest is, az említett fiatal nőt, aki egyébként 2007-ben a múzeum alkalmazottja volt, a tárgyaláson enyhe büntetést, megrovást szabtak ki rá.

 

Először megköszönték, aztán lopással majd orgazdasággal vádolták

Közben lopás miatt eljárást indítottak a nyugdíjas nő ellen is, aki hosszú ideig orvosi kezelés alatt állt, így az ügyet 2016 őszén tárgyalta a Szombathely Járásbíróság. A nő a tárgyaláson tudta meg, hogy a vád közben megváltozott, már nem lopás, hanem orgazdaság miatt folyik ellene az eljárás. Indoklásként elhangzott, azért, mert 2009-ben az ő házában foglalták le a régészek a leleteket.

A tavalyi tárgyalás nem hozott eredmény, a bíró közben - nyugdíjba vonulása miatt - leadta az ügyet. A következő tárgyalás most kedden, azaz április 11-én lesz a Szombathelyi Járásbíróságon.

Az idős nő pedig ma, azaz hétfőn demonstrált az igazáért a bíróság épülete előtt. Ezt mutatják képeink.

 

Forrás: Nyugat.hu







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Mindent elleptek a rendőrök: holtan találtak egy 18 éves lányt a belvárosban

A fiatal halálesetét jelenleg halottkém vizsgálja.

Számold ki: a numerológia szerint ilyen vagy az ágyban

A számmisztika egy külön ága az ezotériának és azon alapszik, hogy mindent áthat a matematika – aminek bizonyosan van is alapja.

Kiszivárgott Orbán Viktor amerikai programja, a küldöttségéből többen is ötcsillagos hotelekben szállnak meg

A 444 cikke szerint Orbán Viktor pénteken helyi idő szerint dél körül megy a Fehér Házba, ahol munkaebéd közben tárgyal Donald Trump...

Valóban fellendülőben a kiskereskedelem?

A KSH szerint szeptemberben nőtt a forgalom éves alapon. De mit jelent ez a gyakorlatban, és érezhető-e mindez a vásárlói mindennapokban?

A nyílt utcán próbálta megcsókolni és megfogni a világhírű elnököt egy férfi

Botrányos helyzet alakult ki a nyílt utcán, ami miatt a mexikói elnök megtette a szükséges jogi lépéseket.

Ennyire nagy a baj? Eurót árul a Lidl és az Aldi

Két magyarországi diszkont is elkezdte árulni őket, azonban hatalmas különbség van bizonyos egységárak között. Ez lehet a magyarok új...

Both Gabi: Lehetünk „bátorak”. – A szolidaritásotok most mindennél fontosabb számunkra

Köszönjük, ha támogattok bennünket, és azt is köszönjük, ha velünk maradtok! Hogy „bátorak” maradhassunk.

Lemondott Petr Fiala cseh koalíciós kormánya

Benyújtja lemondását a Petr Fiala vezette cseh koalíciós kormány - döntött csütörtöki ülésén Prágában a kabinet.

Ebben a magyar városban a legdrágábbak a panelek: többe kerülnek, mint a családi házak

A téglalakások és a családi házask sem drágultak annyira, mint a panelek. Mutatjuk az árakat.

Hamarosan luxuscikké válhat ez a mindennapi termék

Hamarosan teljesen kifogyhatnak a boltok

0

Sport

Gólhátrányból fordítva simán nyert a Ferencváros és átvette a vezetést

A Simple Női Liga 8. fordulójából elmaradt mérkőzést pótoltak szerda délután, a Ferencváros 4–1-re legyőzte a Budaörs együttesét és felugrott a tabella élére.

Arsene Wenger: Wirtz tönkretette a Liverpool középpályáját

Florian Wirtz volt a nyár nagy átigazolási sztorija, amikor 125 millió euróért cserébe a Bayer Leverkusentől a Liverpoolhoz igazolt, de eddig az angliai kalandja nem alakul a legjobban. A korábbi Leverkusen-játékos, a n

Guardiola a Dortmund kiütése után: Nem tudtam, hogy Haaland megint rekordott döntött

Pep Guardiola beszélt Haaland rekordjáról és Foden formájáról is, a Dortmund felett aratott 4–1-es győzelem után.

Spanyol gyásznap a BL-ben, a Barcát a VAR mentette meg a szégyentől

A LA Ligát képviselő csapatok csúfosan zárták a BL-alapszakasz 4. fordulóját.

Betelt a pohár a Real Madrid vezetőinél, Viníciust már várják Angliában

Korábban úgy tűnt, hogy a brazil szélső Szaúd-Arábiába költözhet, de egy európai topcsapat bejelentkezett érte.

Megvan, kit hívott be Marco Rossi Tóth Balázs helyére

Az MTK Budapest kapusa, Demjén Patrik bekerült a magyar válogatott örmények és írek elleni vb-selejtezőre készülő keretébe a sérült Tóth Balázs helyére.

Bíróság elé áll Kylian Mbappé

Kylian Mbappé és korábbi klubja, a Paris Saint-Germain november 17-én találkoznak a bíróságon. A feleket a párizsi munkaügyi bíróságra idézték az egyik vitatott ügyük meghallgatására, jelentette ma az Agence Fra

Guardiola a Liverpoolról áradozott, majd egyértelmű üzenet küldött

Pep Guardiola együttese, a Manchester City sima, 4-1-es győzelemmel hangolt a Liverpool elleni rangadóra.

Victor Osimhen mesterhármasával nyert a Galatasaray, Sallai Roland ismét a megszokott helyén játszott

A Galatasaray Sallai Rolanddal a kezdőcsapatban 3–0-ra legyőzte az Ajaxot a Bajnokok Ligája alapszakaszának 4. fordulójában. A magyar játékos ismét megszokott posztján játszott az amszterdami találkozón.

Végső búcsút vettek Mezey Györgytől

Örök nyugalomra helyezték Mezey Györgyöt, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányát. A Farkasréti temetőben, a ravatalnál lerótta kegyeletét Orbán Viktor miniszterelnök mellett Gyulay Zsolt, a Magyar Olim

Megvan, ki helyettesítheti Tóth Balázst a magyar válogatottnál

A Portugáliában bravúros védő kapus térdsérülés miatt nem lesz bevethető a következő hetekben.

0
0

Bulvár

Elképesztő dolog derült ki Szabó Zsófi fizetéséről, ettől leesik az állad is

Sokakat érdekelt mennyi az annyi Szabó Zsófi fizetését tekintve, kiderült jó néhány dolog.

Januárban jön a 14. havi nyugdíj, viszont rossz hír érkezett a nyugdíjkorrekcióról

Januárban jön a 14. havi nyugdíj, de a novemberi nyugdíjkorrekcióval kapcsolatban kedvezőtlen hírek érkeztek. Bár a kormány megerősítette, hogy elkötelezett a plusz havi juttatás bevezetése mellett, az idősek szám

Egyetlen gombnyomás, és többé nem figyelnek meg a mobilodon keresztül

Egy apró beállítás, amit a legtöbben figyelmen kívül hagynak, mégis megakadályozhatja, hogy a telefonod folyamatosan hallgassa, mit mondasz. A szakértők szerint a legtöbb ember észre sem veszi, hogy eszköze már most

Már nem „divat” fogamzásgátló tablettát szedni – ezek vették át a helyét

A fogamzásgátló tabletták hosszú idő óta az egyik legkedveltebb védekezési módszernek számítanak, vagy már mégsem?

Hiányzik egy darab a kegyetlenül összevert volt rendőrtiszt agyából

Szórád Györgyöt a saját háza előtt támadták meg, amikor először felébredt a kórházban, beszélni sem tudott.

Lemond a cseh kormány

Az új cseh parlamenti alsóház hétfőn alakult meg.

Tóth Andi meztelenruhája az egyik legizgalmasabb, amit valaha láttunk

Három nap múlva kezdetét veszi az idei X-Faktor élő show-ja, hiszen múlt szombaton összeállt mind a négy versenyzőcsapat. Tóth Andi egyetlen nőként mindig izgalmat csempész a zsűri ruhaválasztásaiba, ez most sem v

Varga-Damm Andrea: A szentmártonkátai tragédia nem akkor kezdődött, amikor a fiatalok beültek az autóba

A volt parlamenti képviselő szerint pár nap után mindenki továbblép az ilyen tragédiák után, és nem vonják le a tanulságokat, ezzel pedig elveszik az esélyt, hogy a jövőben megelőzhetőek legyenek a hasonló esetek

0